Nový Volkswagen California je tady. S výsuvnou střechou a posuvnými dveřmi ve standardu

Volkswagen California
Foto: Volkswagen

California je ikonou v segmentu kempovacích vozů. Od června lze objednávat nejnovější verzi tohoto kempovacího vozu ve verzi Beach, Coach a Ocean. Prvné vozy se k zákazníkům dostanou ve druhém pololetí 2024.


Volkswagen ve světové premiéře představuje zcela nově vyvinutou generaci bestselleru, jehož bylo vyrobeno již více než 280 000 vozů. Základem modelu Nová California je dlouhá verze Multivanu. Volkswagen kempovací vůz nově zkonstruoval ve všech oblastech. Nová California je díky tomu ještě prostornější, chytřejší, promyšlenější, mnohostrannější a udržitelnější. Přebírá koncepci od svých ikonických předchůdců a plynule tak navazuje na jeden z mimořádně úspěšných příběhů v automobilovém průmyslu. Značka Volkswagen Užitkové vozy samozřejmě zachovala typické prvky modelu California, jakými jsou výsuvná střecha nebo interiér promyšlený až do posledního detailu. A je samozřejmé, že Nová California je zároveň prostorným MPV pro každodenní provoz, který se během okamžiku může proměnit v kempovací vůz pro nejlepší životní výpravy.

V nabídce i hybrid

To vše nyní funguje ještě lépe díky nejmodernějším pohonům, asistenčním systémům a informačním a zábavním funkcím ve spojení s novým uspořádáním kempovacího vozu. Všechny verze modelu California budou poprvé dodávány se dvěma posuvnými dveřmi v sériové výbavě, což nabízí ještě mnohostannější možnosti využití. Další novinkou použitou v modelu Nová California je plug-in hybridní pohon. Díky němu se kempovací vůz promění na přechodnou dobu v elektromobil, který současně umožňuje jízdu na dlouhé vzdálenosti. Předprodej modelu Nová California, a s ním i budoucnost nejúspěšnějšího kempovacího vozu všech dob, začne v červnu. 

„Beach“, „Coast“ a „Ocean“ – správný kempovací vůz pro každou situaci

Volkswagen Užitkové vozy bude model Nová California nabízet ve verzích „Beach“, „Beach Tour“, „Beach Camper“ (s kuchyňkou v zádi), „Coast“ a „Ocean“ (vždy s plnohodnotnou kuchyňskou linkou na straně řidiče). Zákazníci tak budou mít znovu k dispozici kompletní rodinu kempovacích vozů, která splňuje nejrozmanitější nároky a hodí se pro nejrůznější životní situace. Nová California je navíc jedním ze tří pilířů největší nabídky kempovacích vozů od německého výrobce automobilů. Dalšími dvěma pilíři jsou Caddy California v nižším segmentu a o třídu větší Grand California. Nová California je v celkové nabídce nejvšestrannějším modelem, který zastane funkce víceúčelového prostorného vozu pro každodenní provoz a propracovaného kempovacího vozu pro volný čas. 

Vždy s výsuvnou střechou, vždy se dvěma posuvnými bočními dveřmi

Všechny verze modelu Nová California mají společnou výsuvnou střechu s předním oknem/velkým otvorem vpředu a dvěma dalšími okny v bočních skládacích stěnách výsuvné střechy (všechna okna mají síť proti hmyzu). Dalším společným prvkem jsou posuvné dveře na levé a pravé straně – u modelu California 6.1 byly ve stupních výbavy „Coast“ a „Ocean“ jen na straně spolujezdce. Nová California proto nyní v každodenním provozu nabízí možnost nastupování a nakládku z obou stran. Při cestování lze navíc poprvé používat obě strany vozidla jako terasu pod širým nebem.

V nabídce i markýza

Zákazníci si přitom mohou pro pravou nebo levou stranu objednat markýzu, která je ochrání před deštěm či přemírou slunečního svitu. Rovněž nová jsou samostatná sedadla místo lavice vzadu. To znamená, že nyní mohou být drahá jízdní kola přepravována i uvnitř vozu a sedadla lze navíc jednotlivě rozmístit podle individuálních preferencí. V neposlední řadě jsou všechny vozy Nová California od verze „Beach Tour“ vybaveny rovněž zcela nově vyvinutou kempovací ovládací jednotkou na střešním sloupku C na straně spolujezdce. Displej slouží k ovládání a kontrole veškerých kempovacích funkcí. Alternativně lze funkce ovládat prostřednictvím příslušné nabídky informačního a zábavního systému nebo pomocí aplikace „California“ na chytrém telefonu. Jak dokonale je Nová California ve všech oblastech promyšlena, ukazuje názorně jeden malý technický detail: Všechny vnitřní LED svítilny a prvky dekoračního osvětlení interiéru je možné krátkým dvojitým poklepáním na jeden z mnoha spínačů osvětlení vypnout najednou. Je to funkce, kterou člověk často marně hledá dokonce i v luxusních hotelech.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.