Zapomeňte na Drážďany. Vánoční trhy v Grazu, Rize, nebo Zagrebu vám vezmou dech

Foto: Pixabay

Zažít skutečnou vánoční atmosféru, jakou zažívali naši prarodiče na vánočních trzích v minulosti, můžete nejen doma, ale také v zahraničí. Trhy v Zagrebu byly vyhlášeny jako ty nejhezčí v Evropě a také Štýrský Hradec vám určitě sebere dech


Češi asi nejvíce navštěvují zahraniční vánoční trhy v Drážďanech a ve Vídni. Jsou ale místa, kde je vánoční atmosféra možná ještě mnohem krásnější. Třeba v nedalekém Grazu, nebo v sice trochu vzdálenějším, ale Čechům tak dobře známém, Zagrebu. Vánoční atmosféra, řemeslné výrobky, místní speciality nebo vůně svařeného vína, se totiž po dvou sezónách vrací. V předvánočním období ta Češi míří jak do sousedních zemí, nejvíce autobusem do Vídně, Drážďan, Norimberku, Řezna nebo polského Krakova, ale vybírají zájezdy vlakem i letecky do vzdálenějších destinací. Jednou z těch zajímavých destinací může být například lotyšská Riga, kde před více než 500 lety měl vzniknout vůbec první ozdobený vánoční stromeček.   

„Adventní zájezdy jsou tradičně velmi populární a letos se jich konečně dočkáme bez omezení a koronavirových pravidel, ať už pro cesty přes hranice, tak potom na místě. V prodejích vidíme enormní zájem nejen o blízké destinace, které jsou vánočními trhy proslulé, ale i o novinky. Češi preferují organizované cesty cestovní kanceláří, aby si mohli užít vánoční atmosféru se vším všudy, včetně punče nebo svařeného vína. Mají také zajištěnou pohodlnou dopravu a nemusí v zimním období sedat za volant. Klienti využívají výlety i k nákupům vánočních dárků a lokálních suvenýrů, navíc oceňují prohlídku měst s českým průvodcem, který jim ukáže různá místa a během výkladu se tak účastníci dozví i spoustu zajímavostí,“ uvedla Kateřina Pavlíková, tisková mluvčí Čedoku. 

Například zmíněná Riga se může pochlubit unikátní historií prvního ozdobovaného vánočního stromku, několika adventními trhy i nádhernou výzdobou, která se řadí k nejhezčím nejen v Pobaltí, ale i v celé Evropě. Ve Štýrském Hradci, přezdívaném jako hlavní město rakouského adventu, pak Češi, kteří vyrazí pohodlně po železnici, navštíví ledový betlém vytesaný z několika desítek tun ledu, pravděpodobně největší adventní kalendář na světě i tzv. Čertovo kolo. Vynechat by návštěvníci neměli trh ve Františkánské čtvrti, proslulý Christkindlmarkt nebo ochutnat regionální štýrské speciality z náměstí Glockenspielplatz. Adventní trhy v Záhřebu pak byly opakovaně vyhlášeny jako nejhezčí v celé Evropě. Vánoční atmosféra v chorvatském hlavním městě ohromí návštěvníky hlavně na ulici Gajeva a koledami u tunelu Grič. 

Jaké vánoční trhy máte v oblibě vy? Jezdíte na ty zahraniční, nebo zůstáváte raději doma? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Daniel Kadlec; Čedok

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.