Zapomeňte na cestovku a ušetříte. Léto totiž ještě nekončí. Vykoupat v moři se můžete například v „evropském Karibiku“.

Sardinie
Foto: Pavel Foltýn

Jako „evropský Karibik“ se často označuje jeden z Kanárských ostrovů – Fuerteventura. Ale Karibik, to jsou především krásné pláže s bílým pískem. A ty najdete spíše na Sardinii. Nyní tam navíc můžete vyrazit za pár korun.


Zpáteční letenka na Sardinii s českou leteckou společností atakuje v měsíci září cenu 12 tisíc korun. To je poměrně dost na přibližně dvouhodinový let. Když ale budete šikovní, najdete si let na Sardinii s přestupem v Miláně za přibližně dva tisíce korun. Ano, přímý let je mnohem komfortnější, když ale poletíte čtyři, je celková cena za letenky 8 tisíc korun, resp. 40 tisíc korun, možná dost pádným argumentem k tomu, prodloužit si dvouhodinový let na šestihodinový.

Auto je základ

Foto: Pavel FoltýnAť již poletíte do Alghera, Cagliari nebo do Olbie, vždy si dopředu sjednejte vypůjčení auta. Vozy typu Jeep Renegate, Seat Arona nebo Fiat 500 CC vás přijdou v září na nějakých 7 – 10 tisíc korun. Záleží na půjčovně, typu vozu a vybrané variantě pojištění. To rozhodně doporučujeme spíše s širším krytím. Při výletech do vnitrozemí není totiž nouze o šotolinové cesty a defekt pneumatiky tak není nic výjimečného. My jsme Sardinii projížděli se zapůjčeným superluxusním SUV Bentley Bentayga a byl to ohromný zážitek.

Celý dům za 10 tisíc korun

Bydlení si bez problémů seženete přes Booking. Jestli nepotřebujete být přímo u pláže, ušetříte klidně i 5 – 7 tisíc korun za týden. My jsme například našli na termín 22. – 29.9. celý dům v Porto Pino, tedy kousek na jih od Cagliari, za 13 tisíc korun. Ještě levnější dům jsme potom našli v Porto Ottiolu na východě ostrova za cenu 8.500 na týden.

Levnější než "Last minute"

Když to sečteme, tak čtyřčlennou rodinu může v září přijít týden na Sardinii na nějakých 30 tisíc korun. Tedy, cca 10 tisíc korun letenky, 10 tisíc korun auto a 10 tisíc korun ubytování. Pochopitelně bez jídla a benzínu. Ale s ohledem na to, jak krásná Sardinie je, to rozhodně stojí za to. A co vidět na Sardinii?

Městečko banditů Orgosolo

Foto: Pavel FoltýnJestliže máte cestovatelského ducha, projedete ji za týden celou. Ale pozor. Neměli byste se soustředit jen na pobřeží. Ta skutečně pravá Sardinie se totiž nachází ve vnitrozemí. Jako náš tajný tip vám doporučíme městečko Orgosolo. Tohle městečko je zajímavé hned ze dvou důvodů. Za prvé zde najdete proslulé malby na zdech domů, tzv. „Murales“, a za druhé také tím, že ještě v polovině minulého století to bylo městečko banditů, kam se policie bála vůbec vstoupit. Vy se ale nebojte. Návštěva Orgosola rozhodně stojí za to. Jenom se vyvarujte focení místních mužů, kteří různě na ulicích popíjejí kávu a hrají karty. Nemají to rádi.

Už jste byli na Sardinii? Co se vám tam líbilo nejvíce? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Zapomeňte na cestovku a ušetříte. Léto totiž ještě nekončí. Vykoupat v moři se můžete například v „evropském Karibiku“.

Pavel Foltýn

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.