V Praze jako v Bangladéši. Takhle naložený Superb v Evropě asi jen tak nepotkáte

Přeprava zavazadel na střeše auta
Foto: Martin Xaver Soukup

Někdo potřebuje na stěhování dodávku, jinému postačí vcelku běžný rodinný vůz. Že však i v obyčejné škodovce lze odvézt to, co by se stěží vešlo do průměrné dodávky, předvedl řidič Superbu v centru Prahy.


Kdy byl někdy například v Indii, dá nám jistě za pravdu, že na tamních silnicích není nic výjimečného potkat auto s dvoumetrovou "čepicí" nákladu na střeše. Někdy jsou to lidé, jindy třeba pytle s oblečením, nezřídka lze vidět na střeše auta i dvě stojící ledničky. Jiný kraj, jiný mrav. Ale vidět podobně naložené auto v Praze? Navíc s německou RZ? To se zase tak často nevidí.

Když končí dovolená

Ale dá se to pochopit. Když se blíží konec dovolené a je čas vrátit se domů, mnozí z nás se musí vypořádat s otázkou, jak bezpečně přepravit autem veškerá zavazadla. Ne vždy je prostor uvnitř vozu dostatečný, a proto se často uchylujeme k naložení zavazadel na střechu. Tato praxe však vyžaduje opatrnost a dodržení několika důležitých pravidel. 

Bezpečnost na prvním místě

Než se pustíte do naložení zavazadel, je důležité mít správný nosič na střechu auta. Každý vůz má své specifické požadavky na nosiče, a proto je třeba vybrat ten, který odpovídá vašemu vozidlu. Například Škoda Superb má maximální povolené zatížení střechy stanovené na 100 kg, takže si pečlivě zkontrolujte, zda váš nosič toto omezení respektuje. To, co na střeše přepravuje řidič Škody Superb z titulní fotografie, tento limit možná překračuje. Použijte kvalitní upevňovací materiály, jako jsou popruhy a upevňovací tyče, které jsou navrženy speciálně pro přepravu zavazadel na střeše auta. Nevybírejte levné alternativy, protože bezpečnost má vždy prioritu. Pamatujte na to, že zavazadla na střeše by měla být rovnoměrně rozložena. To znamená, že těžší předměty by měly být umístěny blíže k středu nosiče, aby se zachovala stabilita vozu. 

Jak správně připevnit zavazadla

Zavazadla by měla být správně zabalena do vhodných obalů, aby byla chráněna před povětrnostními vlivy a prachem. Použití nepromokavých obalů je vždy dobrým nápadem. Ale pozor, aby obaly nevlály za autem, případně aby se náporem větru neutrhly. Připevněte zavazadla na nosič pevně a bezpečně. Ujistěte se, že jsou pevně přichycena a nepohybují se. Vždy dodržujte pokyny výrobce nosiče. Před odjezdem důkladně zkontrolujte upevnění zavazadel. Popruhy by měly být pevně staženy, a žádná část zavazadel by neměla viset volně. 

Dodržujte předpisy

Nezapomeňte, že každý vůz má stanoveno maximální povolené zatížení střechy. Překročení tohoto limitu může nejen poškodit vaše auto, ale také představovat riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. Mějte na paměti, že nesprávně připevněná zavazadla mohou stát v nebezpečí nejen vás, ale také ostatní řidiče. Nikdy nepodceňujte vliv povětrnostních podmínek na stabilitu naložených zavazadel. 

Přeprava zavazadel na střeše auta po dovolené může být bezpečná, pokud dodržíte určité zásady a postupy. Zvolte správný nosič, použijte kvalitní upevňovací materiály, a dodržujte povolené zatížení střechy. Pamatujte na bezpečnost nejen svou, ale i ostatních na silnici. S těmito tipy můžete bez obav vyrazit na cestu domů po krásné dovolené. A jedna rada na závěr – řidiče z titulní fotografie raději nenapodobujte. Do takového nákladu když foukne boční vítr, bude mít za volantem rozhodně plné ruce práce.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.