„Na dovolenou s dětmi u moře letos nemáme“, říká rodina z Prahy. Vymysleli proto náhradní program

Dovolená u moře - Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Mnoho rodin si letošní dovolenou u moře nebude moci z finančních důvodů dovolit. I tak lze ale pro děti vymyslet takový prázdninový program, že nebudou vědět, kde jim hlava stojí.


Současná ekonomická situace bohužel některým rodinám neumožní vyrazit letos k moři za sluncem. Přesto může být i taková dovolená plná zážitků. Stačí jenom pořádně promyslet, co by děti mohlo bavit. S ohledem na jejich věk i zájmy. Podle Mirky z Prahy, která se letos s dětmi na dovolenou u moře nechystá, právě z finančních důvodů, se však cestovat po České republice i po Evropě dá, aniž by to stálo „balík“. A doporučuje začít hned u nás. 

Když si dáte práci, připravíte skvělý program na celé prázdniny a bude to stát polovinu toho, co 14 dní u moře
Mirka D.; Praha 

Praha 

Pokud nejste z Prahy, tak můžete začít rovnou tam. Praha totiž nabízí řadu zábavných aktivit pro děti. Začněte například zoologickou zahradou. Zoo Praha je totiž jednou z nejlepších zoologických zahrad v Evropě a je skvělým místem pro návštěvu s dětmi. Nachází se v ní nejen mnoho vzácných druhů zvířat, ale také atrakce, které děti jistě ocení. Prohlídka zoo sice zabere klidně i celý den, ale když vám ještě zbydou síly a chuť, vydejte se na Pražský Hrad, kde si děti mohou užít například zajímavou výměnu stráží u Plečnikovy brány. 

Dále můžete navštívit například Muzeum hraček, Národní technické muzeum, nebo vystoupat na Petřín, kde si děti užijí zábavu třeba v zrcadlovém bludišti. Nakonec se můžete vydat do centra města do hračkářství Hamleys. Jedná se o známý řetězec hračkářství a pražská pobočka je rájem pro děti (a pro některé dospělé také). Mohou si zde prohlížet a hrát se širokou škálou hraček a účastnit se různých interaktivních ukázek. 

Následující destinace už nejsou úplně „za rohem“, ale z České republiky se do nich dá dostat poměrně snadno a relativně levně. 

Bratislava 

I naši sousedé mají co nabídnout. Vezměte své děti do bratislavské zoo, nebo se projeďte lodí po Dunaji. Některé lodě nabízejí dokonce speciální programy pro děti. Dále navštivte dětskou uměleckou galerii BIBIANA. Tato galerie se věnuje dětskému umění a nabízí výstavy, workshopy a interaktivní aktivity. Je to skvělé místo, kde můžete rozvíjet kreativitu svých dětí. 

Vídeň 

Z Bratislavy můžete pokračovat do Vídně. Je to „za rohem“ a i ve Vídni si celá rodina užije spoustu zážitků. Můžete tam jet dokonce po Dunaji lodí. Ceny palubních lístků si ale ověřte předem. V sezóně nejsou zrovna nejlevnější. Ve Vídni potom s dětmi rozhodně navštivte zábavní park Prater se starobylými atrakcemi, k nimž patří i známé vyhlídkové kolo z roku 1897. Vynechat byste neměli ani barokní zámek Schönbrunn a populární dort Sacher v kavárně stejnojmenného hotelu. 

Legoland, Dánsko

Pokud vaše děti milují stavebnici Lego, Legoland v Dánsku je místem, které musíte navštívit. Do Legolandu, respektive do Billundu (tam se nachází Legoland) sežene let z Prahy od částky cca 3500,- Kč. Zaleží ovšem na termínu. Legoland je zábavní park plný výtvorů z Lega a interaktivních atrakcí. Děti mohou prozkoumat různé tematické oblasti, postavit si vlastní výtvory z Lega, a dokonce se zúčastnit autoškoly (Děti od 7-13 let). 

Londýn, Velká Británie 

Londýn je sice město plné historie, ale také se zde nachází mnoho atrakcí pro celou rodinu. Prozkoumejte třeba Britské muzeum, projeďte se na ikonickém London Eye nebo navštivte kouzelný svět Harryho Pottera v londýnském studiu Warner Bros. Studio Tour (rezervace předem je nutná). Děti určitě také zaujme londýnská zoologická zahrada. Letenky se dají, podle sezóny, sehnat od částky 1.500,- korun.

Máte nějaký zajímavý tip, kam o prázdninách vyrazit s dětmi za hezkými zážitky? napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.