Martin z Prahy dostal za rychlost v Chorvatsku pokutu 10 tisíc. Za dohadování s policisty pak dalších 10

Foto: Pixabay

Hádat se s policisty není nikdy dobrý nápad. Tím spíše, když si nejste jazykově jistí. Na dohadování se s chorvatskými policisty doplatil i Martin z Prahy, který „prosvištěl“ vesnicí více než o 30km/h rychleji, než dovolují předpisy.


Martin je spolužák našeho redaktora z webu TestyOjetin. Od mládí ho baví auta, takže když si otevřel svojí vlastní autodílnu, pro nikoho to nebylo překvapení. Specializuje se na koncernové značky, tedy Škoda, Volkswagen a Audi, které si před nedávnem také sám koupil. Sice ojeté, ale upravil si ho k obrazu svému a nedá na něj dopustit. A právě s novou audinou, a také s novou přítelkyní, vyrazil před čtrnácti dny do Chorvatska. Chtěli ho projet až dolů k Černé Hoře a podívat se i do Albánie. To nakonec vzdali, protože se Martin obával, aby v Albánii o svoje milované Audi nepřišel. I tak ale dojeli až do Petrovacu v Černé Hoře, kde strávili několik pěkných dní.

Žádná kosmická rychlost to nebyla, ale bylo to v obci a ještě jsem se s nimi dohadoval. Takže jsem dostal opravdu „naloženo“
Martin; Praha

A protože se na výletech zdrželi déle, než Martin předpokládal, na zpáteční cestě jeli trochu svižněji, než bylo zdrávo. No a stalo se to, co se stát asi muselo. Martin souhlasil, že jeho příběh můžeme odvyprávět, ovšem trval na tom, že nezmíníme jeho příjmení, ani nezveřejníme fotografii jeho auta. Slíbili jsme, a tak vám nyní můžeme převyprávět příběh, který se může teoreticky stát každému řidiči. Ponaučení z příběhu je ale jasné. Vždy dbát na předpisy země, kde řídíte a nikdy, opravdu nikdy, se nehádat s policisty. Co se tedy Martinovi přihodilo?

Pokuta v Chorvatsku

Před Baška Voda jsme odbočili na Zagvozd, protože jsme si na Tripadvisoru našli, že kousek odtud je krásná konoba. Chtěli jsme si užít ještě jeden parádní oběd“, říká Martin a pokračuje: „Jenže nějak jsem si nevšiml, že jsem vjel do vesnice a naměřili mi 83km/h.“ Podle Martina se potom situace nevyvíjela vůbec dobře. „Chovali se korektně, ale hodně nekompromisně. Řekli, že pokuta může být až 15 tisíc kun, tedy nějakých 45 tisíc korun. Jenže já si myslel, že mi tak vysokou pokutu rovnou dali, takže jsem se s nimi začal hádat. A to jsem neměl“, popisuje situaci Martin.

Jak se později ukázalo, policisté mu chtěli dát pokutu "pouze" 3000 kun, ale řekli mu, že může dostat až 15 tisíc kun. Martin jim však úplně nerozuměl, myslel, že má zaplatit 15 tisíc a začal se rozčilovat. A to neměl dělat. Za hádky s policisty jsou v Chorvatsku pokuty opravdu vysoké. Pohybují se v rozpětí 3000 až 7000 kun. Martin mohl být nakonec ještě rád, že dostal „pouhé“ 3 tisíce. Celkem tak zaplatil 6 tisíc kun, tedy v přepočtu téměř 20 tisíc korun. „Polovina té pokuty byla ale úplně zbytečná“, uzavírá vyprávění Martin.

Byla pokuta vysoká, nebo nebyla? Jaký na to máte názor? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.