Bývalá letuška radí, jak přečkat dlouhý let. Vhodné oblečení a polštář na krk podle ní nestačí

Foto: Media centre Ryanair

Létala tři roky jako letuška u české letecké společnosti. Ve své práci zažila mnoho zajímavých situací, ale nás hlavně zajímalo, jak se dá přečkat dlouhý let, spojený navíc například s přestupem a dlouhým čekáním na letišti.


Určitě to znáte. Dlouhé hodiny strávené v těsném prostoru a monotónní zábava během letu. Tomu ale většinou ještě předcházela nejméně dvouhodinová procedura na letišti a mnohdy i několikahodinové čekání na přestup. Letět přes několik časových pásem je pro spoustu lidí opravdu nepříjemné, nicméně existuje několik tipů, které vám mohou dlouhou cestu letadlem zpříjemnit. O některých z nich nám napsala naše čtenářka, která, dle svých slov, pracovala v letech 2000 – 2003 jako letuška u jedné české letecké společnosti. Tady jsou: 

Pohodlně se oblečte 

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je potřeba mít na paměti, když se vydáváte na dlouhou cestu letadlem, je pohodlně se obléci. Zvolte volné, prodyšné oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu. Je vždy dobré mít více vrstev oblečení, aby v případě, kdy vám bude zima/teplo jste mohli oblečení sundat, nebo naopak se přiobléct. Ideální je letět v pohodlných teplákách a volné mikině. Jasně, do první třídy se to nehodí, tam si ale zase budete moci lehnout na pohodlnou postel, případně se i osprchovat. Takže v takovém případě si na sebe klidně oblečte i sváteční oblek. 

Vezměte si s sebou polštář na krk 

Polštář pod krk může mít zásadní vliv na pohodlí během dlouhého letu, zvlášť pokud nesedíte u okénka, které se dá jako „polštář“ někdy docela dobře využít. Vyberte si proto polštář na krk, který je podpůrný, ale ne příliš objemný. Můžete si také zakoupit nafukovací polštáře na krk, které lze snadno sbalit, když je nepoužíváte. Existuje mnoho typů těchto polštářů, "naše" letuška doporučuje polštáře Trtl. 

Hydratace 

Během dlouhých cest letadlem je nezbytné udržovat dostatečnou hydrataci. Vezměte si proto s sebou opakovaně použitelnou láhev na vodu a po průchodu bezpečnostní kontrolou si ji naplňte. Během letu pravidelně pijte vodu, protože suchý vzduch v kabině letadla může způsobit dehydrataci. Vyhněte se však alkoholu a kofeinu, které vás mohou dehydratovat ještě více. Samozřejmě, že k jídlu si sklenku piva, nebo vína dát můžete, ale s alkoholem v letadle skutečně opatrně. 

Kosmetika 

Před letem si vždy hydratujte obličej. Jak již bylo zmíněno, suchý vzduch na palubě letadla vás může dehydratovat, a to i vaši pokožku. Do příručního zavazadla si proto přibalte malý hydratační krém na obličej. Pozor však na maximální objem, většinou nesmí balení přesáhnout 100 ml. 

Pohybujte se 

Sedět hodiny ve stejné poloze může být nepohodlné a dokonce nebezpečné. Každých několik hodin, nejlépe však každou hodinu, pokud tedy nespíte, se zvedněte a rozhýbejte, abyste snížili ztuhlost svalů. Na sedadle si také můžete udělat několik jednoduchých protahovacích cviků a cvičení, aby se vám rozproudila krev. 

Máte nějaké další tipy, jak zůstat svěží po dlouhém letu? Napište nám do diskuze, nebo článek sdílejte na svých sociálních sítích.  

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.