Recenze hotelu: Orea Resort Horizont Šumava

Foto: Martin Filipi

Od prvního okamžiku, kdy jsme vstoupili do hotelu, bylo zřejmé, že zdejší personál bere pohodlí svých hostů vážně. Přátelské přivítání na recepci, rychlé odbavení a ochota odpovědět na jakékoli dotazy nebo poskytnout doporučení na výlety po okolí, to vše bylo znamením, že jsme se ocitli na správném místě.


Na konci minulého roku jsme se rozhodli, že bychom před Vánocemi chtěli strávit nějaký čas mimo Prahu. Hledali jsme proto hotel, který by měl určitou kvalitu a mohl v něm být ubytován i pes. Po pár dnech hledání jsme objevili hotel Orea Resort Horizont. A volba to byla správná.

Volba pokoje

Pokoj, který jsme si vybrali, byl v kategorii Executive. To znamená, že měl navíc balkon a byl trochu větší než pokoj kategorie Deluxe. Z balkonu byl nádherný výhled na šumavské panorama. A i když jsme jeli s pejskem překvapilo nás, že pes může být ubytován v každé kategorii pokojů. To rozhodně není běžné, protože pes většinou musí být ubytován v těch „horších“ pokojích. V Orea Resortu to ale neplatí.

Pes na pokoji

Ubytování s naším pejskem nebyl žádný problém, ba naopak, hotel byl na návštěvy se psy dobře připraven. Na pokoji jsme měli připravenou misku na vodu a malý ručník, který jsme mohli použít, když jsme se s pejskem vraceli z procházek. Skvělé také bylo to, že se na pokoji nacházela cedulka, kterou jsme mohli dát na dveře a dát tak hotelovému servisu vědět, že je pes sám na pokoji. V tu chvíli hotelový personál (pochopitelně) dovnitř nevstoupí.

Aktivity

Jedním z hlavních důvodů, proč jsme si vybrali Orea Resort Horizont, bylo jeho bezprostřední okolí, které je doslova rájem pro milovníky přírody. Každý den jsme měli možnost vydat se na novou výpravu. My jsme navštívili Otevřené dveře na vrcholu Pancíře, a poté jsme zvolili klidné procházky lesními cestami.

Hotel nabízel také řadu aktivit pro ty, kteří by raději zůstali „na pokoji“. Hotel nabízí jak bazén (který je na počet hostů relativně malý), ale také wellness centrum, kam si můžete zajít na masáž.

Polopenze se vyplatí

Vždy, když někam jedeme tak si platíme většinou pouze snídani, protože na večeři jsme rádi mimo hotel. Obecně jsme se také setkávali s tím, že pokud si zaplatíte polopenzi, máte snídaně klasicky formou bufetu, ale večeři pouze formou několika jídel. Orea ale nabízí i bufetovou večeři, která uspokojí snad opravdu všechny. Najdete tam jak masová jídla, tak čistě vegetariánská.

Důležitý první dojem

Co ale Orea Resort Horizont činí opravdu výjimečným, není jen jeho poloha nebo komfortní ubytování. Je to pocit, že jste opravdu vítáni. Každý člen personálu, se kterým jsme přišli do kontaktu, od recepčních přes číšníky až po úklidový personál, byl neuvěřitelně milý a vždy připraven pomoci nebo poskytnout službu navíc. Pokud tedy máte pejska, nebo jen přemýšlíte, jak strávit prodloužený víkend, zkuste určitě hotel Orea na Šumavě.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.