Jaká navštívit muzea v Praze?

Foto: Pixabay

Praha je známá nejen svými cennými historickými památkami a romantickými uličkami, ale také bohatou nabídkou muzeí.


Tato pražská muzea nabízejí návštěvníkům nezapomenutné zážitky a pohledy do různých oblastí historie, umění a vědy. Pojďme se společně podívat na několik nejzajímavějších muzeí, která byste při návštěvě Prahy neměli vynechat.

Národní muzeum

Národní muzeum je největším a nejvýznamnějším muzeem v České republice, které najdete na Václavském náměstí. Muzeum nabízí rozsáhlé sbírky z oblasti přírodních věd, historie, kultury, umění a hudby. Najdete zde jak stálé expozice, tak i dočasné výstavy. Velmi oblíbenou expozicí je Okna do pravěku, kde detailně můžete vidět život, jak vypadal před mnoha miliony let.

Muzeum moderního umění (DOX)

DOX je největším centrem současného umění v Praze, které najdete ve čtvrti Holešovice. Muzeum se zaměřuje na současné umění, architekturu a také design. Kromě stálých expozic zde probíhají i dočasné výstavy, které přinášejí díla nejen českých, ale i zahraničních umělců. Mimo jiné zde najdete různé workshopy, tvorbu a diskuse s umělci a dalšími zajímavými osobnostmi, které mají co nabídnout.

Muzeum piva

Muzeum piva, nadchne všechny milovníky tohoto zlatavého moku! Muzeum se nachází na Starém Městě v ulici Husova. Muzeum nabízí svým návštěvníkům kompletní přehled o historii a výrobě piva v České republice, která je považována za jednu z nejvýznamnějších tzv. pivovarských zemí na světě. Návštěvníci zde mohou vidět tradiční i moderní technologie vaření piva, prohlédnout si historické a dobové pivní sklenice a sudy a v závěru je možné si vychutnat ochutnávku několika netradičních druhů piv.

Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu se zaměřuje na tuto slavnou stavbu. Návštěvníci zde mohou zhlédnout propracované plány původního mostu, archeologické nálezy z jeho stavby a další zajímavé exponáty, které postupně dokumentují historii této slavné stavby.

Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum, které je z roku 1906, je jedním z nejstarších a nejbohatších židovských muzeí na světě. Muzeum spravuje několik synagog a Starý židovský hřbitov. Cenné sbírky zahrnují unikátní náboženské předměty, krásné textilie, knihy a dokumenty, které přibližují život a také zajímavou kulturu židovské komunity v celé České republice.

Muzeum Kampa

Muzeum Kampa je věnováno modernímu a současnému umění. Najdete jej u Sovových mlýnů u Vltavy. Rozsáhlé sbírky obsahují díla významných českých, ale i zahraničních umělců, jako jsou například František Kupka a Otto Gutfreund. Návštěvníci mohou zhlédnout nejen stálé expozice, také ojedinělé výstavy, ale i krásný výhled na řeku.

Muzeum lega

Muzeum lega (Museum of Bricks), se nachází v centru Prahy. Muzeum je rájem pro všechny milovníky této ikonické stavebnice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout obrovské modely známých staveb, měst a scén z filmů, které jsou všechny pečlivě postavené z lega. Muzeum také nabízí zábavné interaktivní zóny, kde si mohou děti, ale i dospělí vyzkoušet postavět své vlastní výtvory, dle své fantazie. Tato zajímavá výstava je nejen zábavná, ale také velmi inspirativní, a ukazuje neomezené možnosti kreativity.

Technické muzeum

Technické muzeum v Praze, nacházející se v Letenských sadech, je doslova rájem pro všechny milovníky techniky, vědy a zajímavostí. Toto muzeum nabízí bohaté expozice zaměřené na dopravu, architekturu, astronomii, chemii a další odborné obory. Návštěvníci v muzeu mohou vidět historická auta, letadla, modely parních strojů a mnoho dalšího.

Muzeum komunismu

Muzeum komunismu nabízí návštěvníkům pohled na život v minulém Československu během komunistické éry. Muzeum najdete v centru Prahy v budově Staré Celnice. Tyto rozsáhlé expozice zahrnují společně artefakty, fotografie, videa a další materiály, které detailně dokumentují každodenní život lidí, politický systém, propagandu a také odpor proti tomuto režimu. Muzeum se doporučuje pro pochopení nedávné historie naší země.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Náprstkovo muzeum se zaměřuje na kultury a civilizace Asie, Afriky a Ameriky. Návštěvníci muzea zde mohou vidět různé artefakty, umělecká díla a typické etnografické předměty, které přibližují život a také tradice lidí z těchto dalekých kontinentů. Muzeum nabízí interaktivní výstavy a vzdělávací programy. Muzeum založil Vojta Náprstek, což byl český vlastenec, politik a také významný mecenáš.

Muzeum miniatur

Muzeum miniatur se nachází v areálu Strahovského kláštera, a je domovem fascinujících malých uměleckých děl. Tato rozsáhlá sbírka zahrnuje detailní miniatury, jako jsou například malby na lidských vlasech, řezby v jehličkách, a dokonce i karavana velbloudů v oku jehly. Návštěvníci mohou obdivovat toto netradiční umění, které vyžaduje přesnost a také obrovskou trpělivost.

Muzeum voskových figurín

Muzeum voskových figurín, známé také jako Madame Tussauds Praha, se nachází v centru města v ulici Celetná, a nabízí opravdické realistické voskové sochy známých osobností z oblastí filmu, hudby, sportu, ale také i historie. Návštěvníci se mohou setkat s Mistrem Janem Husem, Franzem Kafkou nebo Salvadorem Dalí. V oblasti sportu si mohou zasportovat s Mohammed Ali nebo Davidem Beckhamem. Dále je k vidění Lady Gaga nebo Michael Jackson.

Možnost ubytování v Hotelu Golf

Pokud hledáte pohodlné a stylové ubytování během svého výletu do Prahy, Hotel Golf je tou pravou volbou. Tento moderní hotel se nachází v tiché části města a poskytuje snadný přístup k mnoha významným pražským muzeím. Hotel Golf nabízí komfortní pokoje, špičkovou gastronomii ve své hotelové restauraci a relaxační wellness centrum, kde si můžete dopřát zasloužený odpočinek po dni stráveném objevováním. Díky své strategické poloze je Hotel Golf ideálním výchozím bodem nejen pro návštěvu pražských muzeí, ale i dalších významných památek a atrakcí hlavního města.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.