Zájem o last minute je vysoký, nejvíce táhne Řecko. Je však potřeba počítat s ústupky ve službách

Lindos; Rhodos; Řecko
Foto: Daniel Kadlec

Začíná sezóna letních dovolených a stejně jako v případě first minute zájezdů, i poptávka po last minute roste. Čtvrtina cestovatelů se vydá nejčastěji na řecké ostrovy. Další oblíbenou destinací je Egypt a Turecko.


Po zvýšeném zájmu o first minute zájezdy, který se meziročně navýšil o 25 %, roste zájem cestovatelů o zájezdy na poslední chvíli: „Češi ani letos neztrácejí chuť cestovat a dopřát si letní dovolenou u moře. Aktuálně evidujeme 6 % nárůst v režimu last minute oproti loňskému roku. I přes vliv inflace za dovolené utrácejí stejně jako loni,“ říká Radek Šafařík, obchodní ředitel cestovní agentury Invia. Čeští turisté vyrážejí na poslední chvíli nejčastěji do Řecka, kam se letos vydá až čtvrtina z nich, dále následuje Egypt (20 %) a Turecko (15 %).

S nákupem dovolené neotálejte

Největší zájem o letní zájezdy je tradičně v prvním červencovém týdnu, přičemž mnoho cestovatelů odlétá již poslední víkend v červnu. Navzdory rostoucí nabídce, která se pro letošní rok navýšila cca o 10 %, je třeba při výběru last minute dovolené počítat s kompromisy: „Přestože na český trh vstoupily dvě nové velké cestovní kanceláře a stávající navýšily kapacity zhruba o desetinu, doporučujeme zákazníkům vzhledem k rostoucímu zájmu s nákupem neotálet. Zvláště pokud plánujete dovolenou s dětmi do nejoblíbenějších destinací. Největší zájem je tradičně o rodinné pokoje a hotely s animačními programy pro děti,“ říká Jiřina Ekrt Jirušková, tisková mluvčí Invia a dodává, že last minute zájezdy někdy vyžadují ústupky, co se nabízených služeb či preference lokality týče. Vždy záleží na konkrétním hotelu i destinaci.

Průměrná cena  15.000,- Kč

Průměrná cena týdenní last minute dovolené v červenci činí zhruba 15.000,- korun na osobu, což představuje ve srovnání s minulými sezónami velmi mírný nárůst. „Ceny jsou i přes inflační vlivy stále velice příznivé. Od loňského podzimu je například Egypt pro Čechy ještě levnější než před dvěma lety. Pokud máte štěstí, pořídíte týdenní letecký zájezd do Egypta do 4 hvězdičkového hotelu s all inclusive stravováním i za 8.000 Kč na osobu,“ upřesňuje k cenám zájezdů Jirušková.

Chystáte se léto na „last minute“ zájezd? Kam? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.