Uganda Airlines rozšiřuje flotilu a přidává nové trasy

Foto: Unsplash

Ugandská národní letecká společnost je na vzestupné trajektorii a chystá se na výrazné rozšíření flotily a linek.


Společnost Uganda Airlines se nachází ve fázi růstu a před africkým dopravcem je zajímavý vývoj. Letecká společnost disponuje flotilou sedmi letadel. V současné době disponuje dvěma letadly Airbus A330 a čtyřmi CRJ-900. Kromě toho má Airbus A320 na pronájem s posádkou od společnosti Global Airways se sídlem v Johannesburgu.

Současná flotila

Dopravce se sídlem v Entebbe využívá svá letadla Airbus A330neo k provozování dálkových linek do Dubaje, Lagosu a Bombaje. Menší letouny CRJ-900 jsou využívány k provozování vnitrostátních a regionálních linek na krátké vzdálenosti, mimo jiné také do Zanzibaru v Tanzanii, Nairobi a Džuby v Jižním Súdánu.

Airbus A320 pronajatý s posádkou je využíván pro lety do Johannesburgu a Kinshasy v Demokratické republice Kongo. Kromě toho společnost Uganda Airlines objednala další letadla nové generace, a to čtyři letouny Airbus A320neos.

Nové trasy

Kromě stávající sítě linek, která zahrnuje 13 regionálních a mezikontinentálních tras, chce Uganda Airlines koncem roku zahájit lety na londýnské letiště Gatwick. Na provozování této linky již získala práva. Letecká společnost v blízké budoucnosti zahájí také nové lety do Lusaky v Zambii a Harare v Zimbabwe.

Propojení s leteckou společností South African Airways

V rozhovoru s generální ředitelkou Uganda Airlines Jenifer Bamuturaki na okraj konference Wings of Change Focus Africa Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA), která se konala 2. a 3. července v Johannesburgu, Bamuturaki uvedla, že letecká společnost je v pokročilé fázi sjednávání dohody se společností South African Airways.

Tato dohoda by měla cestujícím otevřít další možnosti spojení. Sítě linek obou dopravců nabídnou rozšířené spojení na africkém kontinentu i mimo něj.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.