„Takovou drzost jsem snad ještě nezažil“, říká host, který si v Mariánských Lázních rezervoval pokoj ve 4* hotelu

Foto: Pavel F.

Hotel na rušné silnici, pokoj u výtahové šachty, úzká postel, nefunkční wifi a k snídani černé uhlí. I tak může dopadnout objednání pokoje Superior ve 4* hotelu.


Slepě důvěřovat popisu hotelů, pokojů a služeb na rezervačním portálu se nemusí vždy vyplatit. Ani uživatelské recenze hotelů nemusejí vždy odrážet jejich reálný stav. Důležité je, kdo recenzi píše, jaká má očekávání, na co je zvyklý, co mu vyhovuje a co nikoliv. Někdo může za skvělou snídani považovat rohlík se šunkou a čaj, někdo preferuje čerstvé ovoce a domácí pečivo, jiný zase ocení třeba na farmě vyrobené jogurty a sýry. O tom, že popisy hotelu a služeb na rezervačním portálu nemusí vždy odrážet skutečný stav, se přesvědčili i dva manažeři z Prahy, kteří si pro svoji pracovní cestu vybrali Mariánské Lázně, kde si ve 4* hotelu objednali pokoj Superior. Zklamání však bylo podle jejich sdělení ohromné.

Opravdu hrozné. Wifi na pokoji nefungovala, postele byly neskutečně úzké a na snídani byly totálně zuhelnatělé lívance. Ve 4* hotelu to považuji opravdu za drzost
Pavel F.; Nespokojený host v hotelu v Mariánských Lázních

Dva spolumajitelé pražské firmy, jejichž identitu redakce zná, si na služební cestu rezervovali pokoj ve 4* hotelu v Mariánských Lázních. Přijeli na pracovní zasedání, aby se zahraničními kolegy domluvili další spolupráci. Hotel vybírali tak, aby mohli na pokoji nerušeně pracovat. Klíčovým parametrem tedy byl pracovní stůl na pokoji a především kvalitní internetové připojení. „V popisu pokoje na internetu bylo napsáno, že na pokoji je skvělá wifi. Tu jsme skutečně potřebovali, neboť jsme během dvoudenního pobytu měli domluveno několik videokonferencí s našimi zahraničními kolegy. Bohužel, wifi fungovala pouze na chodbě hotelu, na pokoji se téměř nedalo připojit“, říká Pavel F., jeden z manažerů.

Jiný pokoj nebyl údajně k dispozici, ačkoliv rezervační portál volné pokoje stále nabízel. Na výměnu hotelu již nezbýval čas, bylo tedy nutné vytvořit wifi hotspot z datového připojení a videokonferenci realizovat přes data. „Recepční nám nabídla, abychom šli pracovat do restaurace, kde je signál údajně silnější. Ovšem interní firemní záležitosti nemůžeme probírat ve veřejném prostoru a navíc, nechtěli jsme hovorem rušit ostatní hosty. Zůstali jsme proto na pokoji a notebooky připojili přes data“.

Ani stravování nebylo podle ubytovaných manažerů zrovna ve 4* standardu. Objednaný burger s hranolkami sice neurazil, ale byl to podle nich obyčejný polotovar vložený mezi dvě neopečené půlky levné bulky s trochou kečupu, půlkou plátku cheddaru, plátkem rajčete, kouskem salátu a cibulí. „Hranolky byly samozřejmě kupované. Hlad se sice burgrem zahnal, nicméně ve 4* hotelu by se jistě slušelo podávat trochu jinou kvalitu jídla“, říká Pavel F.

Podle obou manažerů se tak rozhodně vyplatí číst pečlivě recenze konkrétního ubytování. „Kdybychom si dali s výběrem více práce, jistě bychom se na recenze podívali. Negativních hodnocení na tento konkrétní hotel tam jsou totiž desítky. Naše chyba. Jenom nechápeme, že jsou někteří hosté ochotni takové služby tolerovat. Ale to je každého věc. My tento hotel rozhodně již nenavštívíme".

Máte nějakou podobnou zkušenost? Napište nám do diskuze.

Redakce jména klientů i jméno hotelu zná. Nicméně vzhledem k faktu, že informace není možné v tuto chvíli objektivně ověřit, rozhodla se redakce jméno hotelu nezveřejnit.

 

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.