Opilá řidička v Liberci si jela pro prosecco, protože jí došlo. Do obchodu už ale nedojela

Foto: Pixabay

Jízdu opilé 63leté řidičky osobního vozidla Suzuki, které v Liberci za bílého dne kličkovalo po silnici a najíždělo na chodník, ukončil 49letý svědek. Ten využil okamžiku, když se řidička nedokázala rozjet v křižovatce a vytáhl jí klíčky ze zapalování.


Některé situace a příhody z českých silnic vypadají, jako by si je snad někdo vymyslel. Opak je ale pravdou. Právě ty nejbizarnější situace bývají většinou reálným odrazem toho, co se v současnosti na českých silnicích děje. Například řízení pod vlivem alkoholu, nebo se zákazem řízení motorového vozidla. A jsou případy, kdy se obě věci seběhnou současně. Například před časem v Liberci.

Z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a také z ohrožení pod vlivem návykové látky se ve zkráceném přípravném řízení zodpovídá 63letá žena z Liberce. Ta vyrazila 7. dubna se svým osobním vozidlem značky Suzuki do ulic krajského města pod Ještědem ve špatné psychické kondici a pod vlivem alkoholu. V důsledku toho kličkovala ze strany na stranu, pohybovala se s autem opakovaně v protisměru a také najížděla na chodníky. To nenechalo klidným 49letého spolujezdce z jiného vozidla, který využil okamžiku, kdy řidičce zhasnul motor v křižovatce ulic Legií a generála Svobody, přiběhl k ní, otevřel dveře jejího vozu a vytrhl jí klíčky ze zapalování. Potom vytočil linku 158.

Situaci pomohlo, že kolem zrovna projížděla hlídka policie ČR, která se o ženu hned postarala. „Žena se po vystoupení z vozidla sotva držela na nohou a z jejího dechu byl cítit alkohol. Dechovou zkoušku na místě odmítla a přiznala se jen ke konzumaci jedné sklenky prosecca. Účelem její cesty měl být nákup dalšího alkoholu, který jí doma došel. Jízda pod vlivem alkoholu ale nebyl její jediný prohřešek. Policisté navíc zjistili, že nemá za volantem co dělat, protože jí Okresní soud v Liberci zakázal řídit motorová vozidla od 24. května 2022 do 24. listopadu letošního roku,“ popisuje celý incident por. Bc. Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje.

Žena si na policejní služebně sypala popel na hlavu a prohlásila, že své jízdy autem velice lituje a je rozhodnutá vrátit řidičský průkaz a prodat auto, aby se už podobná situace nemohla nikdy opakovat. I přes tuto projevenou pozdní lítost jí nemine řízení před soudem, který ji může poslat až na dva roky za mříže.

Jaký máte názor na chování řidičky z výše popsaného příběhu? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.