Letiště Riga očekává, že v roce 2024 obslouží 7,2 milionu cestujících

Foto: Unsplash

Letiště Riga odbavilo v první polovině roku 2024 celkem 3,2 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 4 %. V červnu tohoto roku využilo letiště Riga 667 tisíc cestujících, což je o 5 % více než ve stejném období loňského roku.


K tomuto růstu významně přispěla široká a pestrá nabídka přímých leteckých spojení z Rigy, což činí letiště atraktivním nejen pro lotyšské občany, ale i pro cestující z celého Pobaltí. Letiště v Rize (IATA: RIX) je trvale největším leteckým uzlem v regionu, s podílem 40 % na celkovém počtu odbavených cestujících na všech pobaltských letištích. Toto letiště slouží jako hlavní přestupní bod pro mnoho mezinárodních destinací, což zvyšuje jeho význam pro globální leteckou dopravu.

Riga jako lídr

Z hlediska počtu odbavených letů je Riga lídrem mezi letišti hlavních měst ostatních pobaltských států. V prvním pololetí roku 2024 letiště Riga obsloužilo 38 % všech letů v regionu, zatímco letiště Tallinn 27 % a letiště Vilnius 28 %. Litevská letiště Kaunas a Palanga se podílela na celkovém počtu letů 9 %. Tyto statistiky potvrzují strategickou pozici Rigy jako klíčového hráče v oblasti letecké dopravy v Pobaltí.

V počtu přímých cestujících překročilo letiště Riga několikaprocentně předpandemické ukazatele, a to jak v posledním měsíci, tak v posledních šesti měsících. Tento trend ukazuje na rostoucí důvěru cestujících v leteckou dopravu a efektivní opatření zavedená letištěm v reakci na pandemii.

Novinky na letišti

Pro zvýšení komfortu cestujících byly na letišti Riga v první polovině roku otevřeny nové obchodní prostory včetně nové kavárny a samoobslužného kiosku pro nákup květin. Letiště dále zavádí nové služby pro zlepšení tzv. cestovatelského zážitku V květnu byl například v hale pro výdej zavazadel zaveden systém sledování času doručení zavazadel, který umožňuje cestujícím sledovat kdy jejich kufr dorazí na výdejní pás. Tento systém tak zajišťuje, že cestující mají přehled o svých zavazadlech v reálném čase, což výrazně zvyšuje jejich komfort a spokojenost.

Letiště Riga očekává, že v roce 2024 odbaví 7,2 milionu cestujících. Tento ambiciózní cíl je podpořen nejen rostoucím počtem přímých spojení, ale také neustálým zlepšováním kvality služeb a investicemi do infrastruktury. Letiště RIX se tak nadále profiluje jako klíčový hráč na poli letecké dopravy v Pobaltí a významný bod na mapě mezinárodní letecké sítě.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.