Air Astana zvýší svůj počet letů do Číny

Foto: Unsplash

Počet letů společnosti Air Astana mezi Kazachstánem a Čínou se zvýší na základě dohod dosažených na zasedání skupiny pro spolupráci v oblasti letectví mezi Čínou a Střední Asií, které se konalo v čínském Xi'anu ve dnech 18. až 20. června 2024.


Určení dopravci z Kazachstánu obdrželi souhlas k provozování až 52 osobních letů týdně během současné letní sezóny, přičemž od letní sezóny 2025 se počet zvýší a dosáhne až 62 letů týdně. Kromě stávajících destinací v Číně mohou nyní kazašští dopravci navíc provozovat lety do Kantonu, třetího největšího čínského města a největšího obchodního uzlu. Určené letecké společnosti rovněž získaly právo provozovat neomezený počet letů do měst Sanya, Haikou a Qionghai na ostrově Hainan s využitím práv páté, šesté a sedmé svobody ve vzduchu.

  1. svoboda - Právo létat mezi dvěma cizími zeměmi v rámci letu, který začíná nebo končí ve vlastní zemi
  2. svoboda - Právo létat mezi dvěma místy v cizí zemi s mezipřistáním ve vlastní zemi z netechnických důvodů.
  3. svoboda - Právo létat mezi dvěma cizími zeměmi, pokud se lety nedotýkají vlastní země.

Jeden z mála

Kazachstán patří spolu se Spojenými státy a řadou evropských zemí mezi několik málo zemí na světě, jejichž dopravci mají právo provozovat lety do Číny s využitím práv páté svobody. Kazašské letecké společnosti rovněž získaly povolení provozovat nákladní lety do Číny bez omezení množství a směru.

Air Astana v současné době provozuje pravidelné denní lety z Almaty do Pekingu a třikrát týdně z Astany do Pekingu a pětkrát týdně z Almaty do Urumči v západní Číně.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.