Nové časy, staré švindly? Některé hospody v centru Prahy opět najely na model „urvi co můžeš“

Foto: Veronika Malá

Do Prahy se vrací turisté a do některých restaurací v centru Prahy zase staré triky, jak na nich co nejvíce vydělat. Pražané to ví, přesto se někteří z nich nechají tu a tam do jejich sítí také lapit.


Když se obyvatel Prahy chce dobře najíst, většinou nejde do restaurací v okolí Pražského hradu, Karlova mostu, nebo Staroměstského náměstí. Proč? Protože v těchto turisticky oblíbených částech Prahy se najdou i restaurace, které si s kvalitou jídla hlavu příliš nelámou. Jsou zaměřeny především na turisty, kteří se už z principu nevrací. Takové restaurace si v podstatě nebudují žádnou stálou klientelu, žijí pouze z turistů. A někdy to je na kvalitě nabízených pokrmů bohužel znát.

Cena 10 euro za porci mušlí na Kampě nám měla indikovat, že to nebude žádná sláva. Bohužel jsme na to skočili
Filip L.; Praha

Tyto restaurace byly také nejvíce postiženy v „covidové“ době. Klientela jim zmizela prakticky ze dne na den, do krabiček neměly komu prodávat, nájmy byl vražedné. Ty restaurace, které tohle všechno přežily, se však nyní opět vracejí do byznysu. Turisté začali zase do Prahy jezdit, a tak dát si na Staroměstském náměstí „Echt goulash, schnitzel mit kartoffelsalat, nebo třeba Prager schinken“ je přeci naprostou turistickou „povinností“.

Podle některých čtenářů našeho webu, se však do části hospod v centru Prahy vrátily staré „manýry“. Tedy šizení na kvalitě jídla a někdy i na ceně. Svoji zkušenost nám poslal například Filip L. z Prahy, který si zašel s manželkou na mušle do jednoho bistra blízko pražské Kampy. „Nalákala mě docela sympaticky promovaná akce Prague Mussel Week“, přibližuje Filip a pokračuje: „Máme s manželkou mušle velice rádi, takže jsme zašli do jednoho bistra v centru Prahy. Cena necelých 10 euro za porci nás ale měla varovat“. Podle Filipa je cena 10 euro totiž až nezvykle nízká, tím spíše, když se jídlo podává v tak exponované turistické lokalitě.

V Bruselu, kde pojídání mušlí povýšili téměř na národní tradici, nepořídíte porci pod 20 euro. Je to ovšem kulinářský zážitek. Vůně šalotky, hroudy másla, kvalitního bílého vína, bobkového listu… no prostě nebe v puse“, popisuje Filip svoje zkušenosti z restaurací v Belgii, kam s manželkou cca 3x ročně na mušle jezdí. „Tady jsme však dostali mušle druhé kvality v nějaké vodě, která máslo a kvalitní víno neviděla snad ani z rychlíku, místo šalotky byla obyčejná cibule, koření žádné. Jestli cena 10 euro byla pro restauraci příliš nízká, měli ji buď zvýšit, nebo dát menší porci. Řešit náklady, resp. výši marže tím, že se sníží kvalita produktu, je podle mě cesta do pekla ve všech oblastech“, uzavírá Filip, který za 14 dní vyráží do Bruselu, kde si s manželkou spraví chuť ve své oblíbené „mušlí“ restauraci.

Jak se díváte na současnou kvalitu jídel v restauracích? Je lepší než před pandemií, nebo lepší? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.