Tip na prodloužený víkend. Jarní Alpy v Rakousku – to nemusí být pouze lyžování

Foto: Daniel Kadlec

Pro většinu návštěvníků je návštěva alpských letovisek v Rakousku spojena s lyžováním. Dubnové sluníčko ale nabídne úchvatné zážitky i pro ty, kteří lyžím zrovna dvakrát neholdují


Kdo má rád krásnou horskou přírodu, málo turistů a preferuje ubytování na venkovském statku, měl by zaměřit svoji pozornost na oblast jižně od Grossglockneru. Necelých 600 kilometrů od Prahy se totiž nachází oblast, která je sice obklopena lyžařskými středisky, nicméně najdete v ní i malé vesničky, které nejsou lyžařským průmyslem téměř dotčeny. Většina obyvatel v těchto vesničkách se živí zemědělstvím a jako přivýdělek nabízejí ubytování těm hostům, kteří místo lyžařských zážitku vyhledávají klid, domácí stravu a nevadí jim spát vedle domácích zvířat.

Samozřejmě nemluvíme o spaní ve stáji, nicméně hodně ubytovatelů nabízí pokoj v těsné blízkosti chlévů, kurníků nebo stájí pro koně. Ráno vás tak probudí bučení krav a kokrhání kohoutů. Náplastí za brzké probuzení ale může být krásný výhled na alpské hřebeny a také snídaně, kterou vám v takovém ubytování připraví paní domácí.

My jsme strávili 2 noci v příjemném stavení ve vesničce Virgen. Na celý víkend jsme se stali součástí rodiny, která si rozhodně na živobytí nevydělává snadno. Již od pěti hodin panuje ve chlévě i v kuchyni čilý ruch, v 8 hodin tak bylo na snídaňovém stole čerstvé mléko, tvaroh, jogurty, sýry, vejce, teplých chléb, domácí marmelády a teplé pečivo. Marmelády a sýry byly tak skvělé, že jsme paní majitelku přemluvili, aby nám něco ze svých skromných zásob prodala. Cena sice jako v Tuzexu, ale taková švestková povidla jste v životě nejedli.

V okolí je nespočet možností kam vyrazit na pěší túru. Vše je perfektně značeno, výhledy jak z kýčovité fotografie. Na svazích krávy, všude čisto a blahodárné ticho, které sice občas přeruší zvuk kravských zvonců, ale to je zvuková kulisa, která na tohle místo patří.

Možností k občerstvení zde moc není, ale kdo se spokojí s příjemnou kavárnou, kde mají skvělý štrůdl s vanilkovým krémem, jednou pizzerií a lokální pivnicí, bude spokojen. Kdo by chtěl trochu bohatší kulinářské zážitky, bude muset popojet pár kilometrů do městečka Mitteldorf, kde je hospůdek více. My ale doporučujeme nakoupit si skvělou lokální šunku, nějaký sýr, lahvinku dobrého vína, posadit se s kožešinou kolem ramen na balkon a vychutnat si krásnou scenérii okolních alpských vrcholků.

Rakouský venkov má rozhodně co nabídnout. Kdo nehledá přeplněná turistická letoviska a má chuť opravdu na pár dní vypnout, neměl by nějakou podobnou vesničku na úpatí alpských vrcholku minout. A jedna důležitá informace – s wi-fi v takových ubytováních moc nepočítejte. Ale to je možná právě jedna z dalších výhod, které takový víkend na venkově může nabídnout.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.