Nejlepší pivo a živá hudba v Dublinu? Čtvrť Temple Bar nesmíte vynechat

Foto: Veronika Malá

Co takhle zajet si na skvělé pivo a živou hudbu do Dublinu? Ceny letenek jsou zatím relativně nízko, ubytování už je sice trošku dražší, ale zážitek z živé hudby a skvělý Guinness to bohatě vynahradí


Jaro je tady a prodloužené víkendy lákají levnými letenkami a přijatelnými cenami za ubytování. V centru zájmu cestovatelů, kteří chtějí vyrazit jen na dva až tři dny, tak bývají většinou destinace jako například Paříž, Londýn, Řím, nebo třeba Barcelona. Ale co ten prodloužený víkend pojmout trochu jinak a vyrazit na dobré pivo a skvělou živou hudbu. Třeba do Dublinu, kde se nachází proslulá čtvrť, ulice i bar s názvem Temple Bar. Čtvrť je plná hospod, pubů a barů s živou hudbou, a to dokonce i přes den. Je to taková irská Stodolní ulice, i když o level výš. Nejen kvalitou pivních speciálů, ale také živou hudbou, která se line snad ze všech dveří.

Čtvrť Temple Bar se nachází v irském Dublinu na jižním břehu řeky Liffey. Název čtvrti je odvozen od Williama Templa, který v 17. století vlastnil pozemky, na kterých se dnes čtvrť rozkládá. Nyní zde najdete bezpočet barů, kde si můžete dát snad jakékoliv pivo, které vás napadne, dokonce i japonské provenience. Nejčastěji se ale čepuje tradiční Guinness, který prostě k irsku patří tak, jak k Budějovicím Budvar nebo k Plzni Prazdroj. Pinta Guinnessu sice přijde na nějaké dvě stovky, tedy žádná láce. Tři pivka ale nikoho nezruinují, a i když se k tomu přidá zážitek ze skvělé atmosféry, jsou to skvěle utracené peníze.

Bydlet můžete v některém z dublinských hotelů, my jsme ale narazili na skvělé apartmány s názvem ABC House. Prostorné, útulné, krásně vybavené a čisté pokoje nabídnou dostatek pohodlí i náročnějším cestovatelům. Apartmány najdete snadno na Bookingu. Výhodou tohoto ubytování je nejen cena apartmánu, ale také docházková vzdálenost do centra, resp. na zmíněný Temple Bar. Pro ty, kteří si na letišti vypůjčí auto, aby se podívali i za hranice Dublinu, je potom skvělou výhodou možnost zdarma zaparkovat auto přímo u apartmánu.

No a do jaké hospody v Temple Baru zajít? Chybu neuděláte asi v žádném z pubů nebo barů, přesto byste určitě neměli minou asi nejslavnější hospodu The Palace Bar nebo The Temple Bar Pub. Guinness teče proudem a jeden hudebník střídá druhého. Kdo se neobejde bez českého piva, může navštívit českou hospodu The Czech Inn, ale podle nás by to bylo nošení dříví do lesa. V Dublinu prostě Guinness a irskou kávu. Budvar nebo Plzeň si dejte, až budete zpátky v Česku.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.