Pražáci jsou prý na vesnici jak „pěst na oko“. Všechno jim tam smrdí, do hospody nechodí a stále se chlubí

Krávy na pastvě
Foto: Daniel Kadlec

Pražáci, kteří si s chutí v minulosti i v současné době kupovali a kupují různé nemovitosti na venkově, tam většinou nemají na růžích ustláno. Mezi místní zapadnou málokdy. Prý si za to ale mohou sami.


Město vs venkov

Lidé z města mezi venkovany zapadnou málokdy. Příkopy jsou vykopány pravděpodobně již z doby před revolucí, ale ještě větších rozměrů nabraly až v poslední době. „V Praze jsou větší výdělky, to je jasné. Když sem potom přijede panička v Mercedesu, skoro ani nepozdraví, do krámu nejde a na obci si stěžuje, že jí zemědělci znečistili cestu před jejich vilou, jen těžko tady získá nějaké kamarádky“, říká Milena Dostálová z menší vesničky nedaleko Rokycan.

Do hospody chodí akorát se džbánkem, ještě nikdy si tady s námi nesedl. Prý má v Praze počítačovou firmu a my, co přes den jezdíme s traktorem, mu asi moc nevoníme
Josef Ž.; Rokycansko

Pražáci prý koupí kdejakou ruinu

To potvrzuje i její kamarádka: „Kousek za naší vesnicí si postavil nějaký podnikatel z Prahy velké stavení. Vždycky tam bylo pole a teď tam je ošklivý barák s betonovým plotem. O víkendu si sednou na čtyřkolky, jezdí po okolí a dělají velký hluk. To si tady z místních nikdo nedovolí. Jen se vytahují, jak jsou na tom dobře“, povzdychla si. Podle místních obyvatel je v okolních vesnicích asi 17 chalup, které si pořídili kupci z Prahy, ale s místními prý žádné zvláštní vztahy nenavázali.

Cirkulárka a kokrhající kohout předmětem svárů

Ti ale vidí soužití s místními úplně opačně. „Chápu, že mají jiný životní styl, ale zapnout cirkulárku v sobotu v 7 hodin ráno? To je fakt k vzteku. Vadí mi to, stejně jako jim by asi vadilo, kdybych v deset večer pustil nahlas nějakou muziku, protože to je zase  můj styl“, říká Jarmil, který v jedné z okolních vesnic přestavěl malý statek a dodává: „Pražáci byli místním lidem trnem v oku vždycky. Stačí přijet lepším autem, o víkendu přijede návštěva, také lepším autem, a na pomluvy je zaděláno. Ne nadarmo majitel sýrárny v českém seriálu Osada přesedá pár kilometrů před chatou do oprýskaného auta, aby ho místní nepomluvili, že přijel Mercedesem. Tak to na venkově prostě chodí“, uzavírá Jarmil.

Jak se na soužití obyvatel venkova a Prahy díváte vy? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.