Lucie Bílá i David Koller. Na jižní Moravě se letos degustuje i kultura

Foto: Pixabay

Víno je součástí jihomoravské kultury a hudba jej provází odnepaměti. Letos je spojení vína a kultury jedním z hlavních témat turistického ruchu na jihu Moravy. Jižní Morava zve na tři velké hudební události a vyzývá: přijeďte degustovat kulturu!


Jižní Morava se vedle prosluněných vinic stává stále populárnější také skrze kvalitní gastronomii, zajímavou architekturu, lidovou kulturu a hudbu. „V loňském roce jsme se věnovali propagaci architektury, letos jsme se rozhodli zaměřit pozornost na hudbu. Proslulé je kulturní léto v Brně, ale ani mimo něj nepřijdou lidé o kulturní zážitky. Od léta do podzimu probíhají v kulisách jihomoravských vinic hned tři velké hudební akce, které významem přesahují region jižní Moravy,“ uvedla ředitelka Centrály cestovného ruchu – Jižní Morava Martina Grůzová.

Lucie Bílá i David Koller

Jako první si bere slovo letošní ročník Hudby na vinicích, ten rozehrál první koncerty už v průběhu června. Populární interpreti se opět představí v prostorách známých vinařství, jako jsou Chateau Valtice, Sonberk nebo znojemský Lahofer. Od června do září se na pódiích vystřídají desítky vystupujících, mezi nimi například kapely Jelen, MIG 21, Čechomor, Wohnout, IMT Smile, ze zpěváků pak Lucie Bílá, David Koller nebo Aneta Langerová. Jedinečné živé koncerty s atmosférou letních festivalů mezi řádky vinic přitahují každoročně tisíce návštěvníků.

Padlo 4300 láhví vína

Dvacetileté výročí oslaví letos mezinárodní Hudební festival Znojmo, který v červenci přináší 18 dní klasické hudby do královského města na řece Dyji. Právě znojemský festival přišel jako první s nápadem doprovodit každý koncert ochutnávkami regionálních vín, která jsou každoročně vybírána someliéry do limitované festivalové edice. V loňském roce festival navštívilo cca 13 000 návštěvníků a vypilo se během něj 4 300 lahví vína. Patronem festivalu je od samého počátku virtuóz Pavel Šporcl, který na festivalu zahraje vedle dalších skvělých interpretů, lákadlem je například jméno Adama Plachetky. Hudební festival Znojmo si podmaní historické město Znojmo a jeho okolí od 10. do 28. července. S hudbou se návštěvníci setkají nejen ve znojemských kulisách, ale také v prostorách zámků v Uherčicích, Jaroslavicích a Jevišovicích anebo v okolních kostelích či pod širým nebem Národního parku Podyjí.

Hudební alchymie

Třetím svátkem hudby na jižní Moravě bude Lednicko-valtický hudební festival. Letošní 9. ročník nese podtitul Hudební alchymie a rozezní unikátní místa Lednicko-valtického areálu od 14. září do 12. října. Koncerty si návštěvníci vychutnají na zámku Lednice, v zámecké jízdárně ve Valticích, v prostorách Dianina chrámu, zámečku Pohansko či zámku Mikulov. „Téma letošního Lednicko-valtického hudebního festivalu se intenzivně odráží v programu slavnostního zahajovacího koncertu, který se uskuteční v zednářské zahradě lednického zámku. Jeden z nejlepších světových houslistů Maxim Vengerov a s ním Prague Philharmonia provedou houslové koncerty W. A. Mozarta, který sám byl silně spojený se zednářstvím,“ přiblížil Jiří Partyka, ředitel festivalu. Program tradičně doplňují přednášky i edukační pásma a hudebně-výtvarné dílny pro děti.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.