Co vidět v Estonsku: Vodopády i Tallinn ze 120 metrů

Foto: Martin Filipi

Už máte prohlídnutý celý Tallinn a jeho přilehlé okolí? Pokud vás zajímá i estonská příroda, tak by vám následující oblasti a atrakce neměly uniknout.


Co vidět v Tallinnu

Pokud jste v Estonsku poprvé, určitě se nejprve vydejte na prohlídku typických atrakcí. Pomoci by vám mohl náš článek 5 míst co vidět v Tallinnu. Pokud jste ale v Tallinnu již po několikáté, určitě zvažte, návštěvu těchto míst.

Altja

Cca 90 kilometrů od hlavního města se nachází 500 let stará rybářská vesnička Altja. Pokud jste v ubytováni v Talinnu, můžete si skrz aplikaci Bolt Drive zapůjčit auto a naprosto bez problému sem dojet. Jenom si dejte pozor na počasí a přizpůsobte tomu výběr auta. Pokud byste přeci jen chtěli zvolit veřejnou dopravu, počítejte s jedním přestupem ve městě Teater. Cesta veřejnou dopravou trvá 2,5 hodiny a autobus vás doveze až do vesničky na zastávku Altja.

Po příjezdu do vesnice uvidíte po levé straně parkoviště, kde bez problému zaparkujete a můžete vyrazit na cca 3kilometrový okruh. Cesta vede z první poloviny lesem a z druhé poloviny po pláži. Vesnička je zajímavá tím, že před 2. světovou válkou zde bylo cca 20 domácností a 126 obyvatel. Stavěly lodě a čluny, vozilo se dřevo, brambory atd. Všechno zboží se vozilo do Tallinnu, Finska a Petrohradu. V sovětské době byl přístup k moři pro obyvatele vesnice uzavřen a jejich život se v pohraničním režimu drasticky změnil. V současné době žije ve vesničce Altja celoročně pouze 21 obyvatel.

Jägalský vodopád

Po cestě zpět do Tallinnu byste měli dále navštívit Jägalský vodopád. Nachází se cca 60 kilometrů od vesničky Altja. Pokud byste i zde chtěli zvolit veřejnou dopravu, bude to ještě o trochu složitější než předchozí cesta. Autobus sice k vodopádu jezdí, ale budete muset dvakrát přestupovat a cesta vám zabere téměř tři hodiny.

Vodopád Jägala je vodopád na dolním toku řeky Jägala, přibližně 4 km před jejím vtokem do Finského zálivu. Vodopád je přibližně 8 metrů vysoký a více než 50 metrů široký. Jedná se o nejširší přírodní vodopád v Estonsku. Pokud navštívíte toto místo v zimě, může se vám naskytnout zvláštní pohled. Voda v chladném počasí zamrzá a stává se obrovskou ledovou stěnou s velkými rampouchy.

Vodopád Keila

Další vodopád, který se vyplatí vidět, je Keila. Nachází se asi 30 kilometrů od centra Tallinnu. K tomuto vodopádu jezdí pravidelně autobus, a i když cesta zabere skoro hodinu, jedná se o dobré řešení, jelikož nemusíte přestupovat a autobus vás doveze až na místo.

Vodopád je vysoký 6 metrů, široký několik desítek metrů a je třetím největším vodopádem v Estonsku – po vodopádech Narva a Jägala. K vodopádu vede cesta z parku podél koryta řeky přes dva visuté mosty.

Nejlepší výhled v Tallinnu

Výhledy z tallinnského Skywheel jsou srovnatelné s výhledy z největších vyhlídkových kol na světě. Toho bylo dosaženo následujícím způsobem. Samotné kolo má průměr 45 metrů, což doplňuje 35metrová výška obchodního centra a umístění na vrcholu 40metrového kopce Sossi. Díky tomu dosahuje vyhlídkové kolo maximální výšky 120 metrů nad mořem, což z něj činí druhou nejvyšší vyhlídku v Tallinnu hned po televizní věži. Cena pro jednoho činí 10 eur, pokud byste si chtěli udělat zážitek ještě intenzivnější, můžete si za dalších 17 eur objednat sklenku šampaňského od značky Mumm.

The MUMM VIP Experience

Tento exkluzivní zážitek si můžete vychutnat v soukromé gondole Mumm VIP s koženými křesly až pro čtyři hosty a chladicím boxem na šampaňské s vychlazenou lahví šampaňského G.H. Mumm. Ve VIP gondole budete mít půl hodiny na to, abyste si vychutnali krásy Tallinnu. Do gondoly se vejdou 4 osoby a cena pro jednoho je 50 eur.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.