Bali zavede od 14. února turistickou daň

Foto: Unsplash

Cílem poplatku je získat finanční prostředky na ochranu kultury a přírodního prostředí indonéského ostrova.


Turistická daň na Bali

V rámci iniciativy "Love Bali", kterou vyhlásila provinční vláda ostrova, byl vytvořen plán rozvoje, který bude z této daně financován. V prohlášení se uvádí, že "Cílem iniciativy je zachovat celistvost a rovnováhu přírody Bali, jeho obyvatel a jejich kultury. Jako formu podpory, jejímž cílem je chránit zvyky, tradice, umění a kulturu a místní moudrost balijského lidu, zavede Bali poplatek pro zahraniční turisty."

"I nadále bude vyvíjeno úsilí a inovace pro zachování kultury a přírodního prostředí na Bali. Nadále se bude také zlepšovat kvalita služeb.", doplňuje prohlášení.

Turistická daň přichází v době, kdy regionální úřad pokračuje v různých progresivních snahách a inovacích souvisejících se zlepšováním kvality přírody a kultury Bali prostřednictvím ochrany, zachování a revitalizace. Výtěžek má také zlepšit kvality služeb, bezpečnosti a pohodlí turistů prostřednictvím rozvoje pozemní, námořní a letecké infrastruktury integrovaným a propojeným způsobem.

Cena poplatku na Bali

Ministerstvo zahraničních věcí aktualizovalo své cestovní doporučení pro Indonésii, aby zohlednilo turistický poplatek, a upozornilo, že od 14. února bude vyžadována platba 150 000 indonéských rupií na osobu – přibližně 230 korun – od všech zahraničních turistů, kteří přijedou na Bali. Platbu lze provést online nebo při příletu na určených přepážkách na letišti a v námořním přístavu na Bali. Daň se nebude vztahovat na návštěvníky jiných indonéských provincií – pokud však turista opustí Bali a pokusí se znovu vstoupit, bude muset poplatek zaplatit znovu. Na oficiálních vládních stránkách Bali.com se píše, že "Tato daň se však nevztahuje na cestující, kteří navštěvují nedaleké ostrovy Nusa Penida, Nusa Lembongan a Nusa Ceningan, protože ty jsou součástí provincie Bali."

Téměř 250 tisíc dolarů denně

"Vzhledem k tomu, že každý den může na Bali přicestovat více než 15 000 cestujících, je nesmírně důležité zajistit, aby byl proces rychlý a efektivní," uvedl dále web Bali.com.

To znamená, že Bali vydělá na turistech až 225 000 dolarů každý den a miliony dolarů ročně.

V roce 2019 například navštívilo ostrov celkem 6,3 milionu turistů z celého světa.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.