Zapomeňte na Chorvatsko. Luxusní exotika ve 4* hotelu může být levnější

Foto: Pavel Foltýn

Osobně vyzkoušeno! Jestli se neradi mačkáte na přeplněných plážích a chcete si užít luxus ve 4* hotelu v exotické destinaci, utratíte možné méně, než v chorvatském hotelu. A to včetně letecké přepravy a výletů.


Jste-li trošku dobrodružnější povahy, máte-li alespoň základní představu o tom, jak přestupovat na velkém letišti a vládnete-li základními anglickými frázemi, můžete bez obav vyrazit do exotické destinace, která vám pravděpodobně vezme dech. Patnáctidenní výlet pro dva, a to včetně letecké přepravy, ubytování ve 4* hotelu, stravování a výletů pořídíte za cca 30 tisíc korun na osobu. To se dá bez problémů utratit i za patnáctidenní dovolenou v oblíbeném Chorvatsku. A kam že vás to posíláme?

Do Vietnamu. Tedy především do jeho části severně od Hanoje. Ta je dle mnohých cestovatelů, a my jim dáváme za pravdu, nejkrásnější. Hanoj, zátoka Ha Long, Sa Pa, Lao Cai i nádherné hmongské vesnice s rýžovými poli. To vše na vás čeká, když do Vietnamu vyrazíte. Určitě vás napadne, že takový výlet bude finančně náročný. No, zadarmo to samozřejmě není, ale ve dvou to zvládnete za cca 30 tisíc na osobu se vším všudy. Jak?

Cena letenek do Hanoje

Letenka do Hanoje na prosincový termín s Turkish Airlines, tedy s přestupem v Istanbulu, stojí 12.700,-Kč. Dá se letět i z Frankfurtu, a to dokonce přímým letem s vietnamským aerolinkami Bamboo. Cena je podobná, ale je hodně vyprodáno. Přeci jen, v Německu žije více Vietnamců než v Česku a mnoho z nich poletí domů na svátky. I když je většinou slaví jindy a jinak.

Cena ubytování v Hanoji

Jestliže se v Hanoji ubytujete v historickém centru města ve 4* hotelu, bude vás dvoulůžkový pokoj i se snídaní stát cca 750 korun. Tady ale jedno upozornění. Při rezervaci ubytování zkuste použít platformu Agoda. Bývá levnější než Booking. Nakupují tam totiž většinou Asiaté. A také pozor při výběru pokoje. Ve Vietnamu není nic neobvyklého, když pokoj nemá okno. Proč tomu tak je, to pochopíte, až uvidíte tzv. „tunelové“ domy. O transfer z letiště se nemusíte bát, většina hotelů ho má v ceně. Když ne, cena je kolem 300 korun.

Na výlety se ptejte na recepci, vše pro vás zařídí. Levněji ale pořídíte v cestovních kancelářích a nebojte se tam smlouvat. Ano, i v cestovní kanceláři se smlouvá o ceně. Stejně tak jako na tržišti, v masážním salónu, nebo třeba v taxíku. Určitě ale nic neusmlouváte za nákup jízdenky do sleeping busu, nebo v hodně „oldschoolovém“ spacím vlaku, kterým se můžete vydat na sever do Lao Cai. Odtud si pak „střihnete“ celodenní výlet do etnických vesnic. Budete unešeni.

Až se vrátíte do Čech, nebude vaše konto tenčí, než kdybyste strávili 15 dní ve 4* hotelu u moře v Chorvatsku. Je to jen o tom se odvážit. Zážitky z takové cesty ve vás zůstanou navždy.

Byli jste někdy ve Vietnamu? Chystáte se tam? Chcete více informací? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.