Pro Čechy naprosto nemyslitelné! Z některých lahůdek ve Vietnamu se zvedá žaludek

Foto: Daniel Kadlec

Pro některé turisty to může být skutečný šok. Procházka po hanojských uličkách totiž někdy odkryje různá kulinářská tajemství, která jsou i ve Vietnamu tak trošku tabu. Přitom i v Evropě podobná tajemství existovala.


Vietnam je nádherná země, kterou se vyplatí navštívit i několikrát. Vždy tam najdete něco nového. Ať již se jedná o různá místa, tradice, zvyky, nebo třeba kulinářské zážitky. Ale pozor. Kdo by si myslel, že Vietnam je pouze Pho Bó, nebo Bun Bó Nam Bó, ten by se šeredně mýlil. Ve Vietnamu můžete ochutnat snad tisíce různých pokrmů, nicméně u některých bude asi lepší, když nebudete vědět, co obsahují. Vietnamci totiž konzumují i pokrmy, které si v Evropě nedokážeme představit. 

Jednou takovou „specialitou“ je psí maso. To je totiž ve Vietnamu považováno za pochoutku. Navíc se traduje, že konzumace psího masa zvyšuje sexuální aktivitu, takže mezi muži je tento pokrm velmi oblíben. V roce 2004 byl sice vydán zákaz porážky psů, ale ve Vietnamu je údajně stále více než 6 tisíc psích restaurací, kde se běžně připravuje sedm základních pokrmů. Asi nejnáročnější na přípravu a nejdražší na jídelním lístku bývá tzv. Gieng Me Mam Tom. Jde o slavnostní jídlo z dušeného psího masa, krevet, zázvoru a rýže. 

Jenže psí maso na jídelníčku není pouze výsadou Asiatů. Psí maso se totiž konzumovalo i v Severní Americe, v sibiřských oblastech Ruska, ale také v Evropě. Až do roku 1910 se například běžně prodávalo v pařížských řeznictvích. Navíc velká část Evropy považovala psí sádlo za léčivé například při zápalu plic, nebo kašli. 

Při procházce hanojskými uličkami jsme na stánky se psím masem narazili nesčíslněkrát. Nikdy jsme ho neochutnali a musíme konstatovat, že po shlédnutí takového stánku nás vždycky přešla chuť na jakékoliv jídlo nejméně na půl dne. 

Na druhou stranu asi nemá smysl Vietnamce soudit kvůli tomu, co si dávají na talíř. Je to prostě jiná kultura. Navíc ono ani v Česku nejsou některé pochoutky pro zbytek světa zrovna snadno pochopitelné. Zkusili jste někdy nějakému cizinci například říci, že se u nás běžně konzumuje polévka z prasečí krve, vepřový mozeček, hovězí jazyk, nebo třeba býčí žlázy? 

Jaké nejpodivnější jídlo jste kdy jedli? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.