Obnova flotily Thai Airways pokračuje objednávkou 45 letadel Boeing 787 Dreamliner

Foto: Unsplash

Letecká společnost Thai Airways, která již dříve oznámila rozsáhlý program obnovy letového parku, se právě zavázala k nákupu 45 modelů Boeing 787 Dreamliner. Odmítla tak nabídku od konkurenčního Airbusu.


Společnost si zajistila opci na dalších 35 objednávek, které (pokud budou někdy realizovány) zásadně změní tvář společnosti Thai Airways. Ve fázi vyjednávání společnost THAI odmítla nabídku konkurenčního Airbusu na A350, zejména kvůli nesouhlasu s cenami údržby motorů od společnosti Rolls Royce. Dreamliner bude mít motory GE Aerospace, jejichž údržba je méně nákladná. Letadla 787 Dreamliner ani Airbus A350 nejsou pro THAI žádnými nováčky, protože obě letadla má letecká společnost v současné době ve své flotile, a to již delší dobu.

Boeing 787 Dreamliner

Interiér letounu 787, který si THAI objednala, není nijak okouzlující. Dokonce i v business třídě se rozhodli objednat konfiguraci 2-2-2, což zvlášť pro cestující u okna není úplně ideální.

Společnost Boeing zjevně nyní zoufale hledá zakázky. Po nedávných skandálech a také nehodách z minulosti se na výrobce zaměřila pozornost leteckých společností po celém světě. Problémy s kvalitou letadel, které se dostaly na titulní stránky mezinárodních novin, měly vliv i na spotřebitele.

Návrh Airbusu byl pravděpodobně odmítnut nejen kvůli nákladům na údržbu motorů, ale také kvůli ceně A350-900/1000, která je výrazně vyšší než u srovnatelných modelů Dreamliner.

Vše je o ceně

Společnost Thai Airways si tedy u Boeingu objednala 45 nových letadel a rozhodla se pro 787 Dreamliner, místo aby objednala další pěkné Airbusy A350. Společnost THAI se v tomto vyjednávacím trojúhelníku rozhodla pro levnější variantu, díky níž by mohlo do flotily přibýt až 80 letadel. Dopravce nutně potřebuje nová letadla poté, co velká část flotily byla vyřazena nebo stárne, včetně A380, A340 a B747, které byly páteří sítě dálkových letů. V současné době THAI provozuje 12 Airbusů 350-900 a osm 787 Dreamlinerů plus kombinaci 23 různých modelů B777.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.