„Kroupy nás doslova přibily k zemi“, popisuje český turista krupobití v Itálii

Foto: Pixabay

Cestování karavanem, nebo spaní v kempu pod stanem, je pro mnoho českých turistů oblíbeným způsobem, jak strávit dovolenou u Jaderského moře. Ovšem když z nebe začnou padat kroupy velikosti golfových míčků, je zle.


Po relativně dlouhé době úmorných veder, která stále ještě sužují většinu jižní Evropy, zasáhly část severní Itálie, a také Chorvatska, silné bouřky. Spolu s prudkým větrem a deštěm přinesly bouře také kroupy až o velikosti golfového míčku. A právě v takovém krupobití dorazili do kempu u městečka Savona nedaleko Milána Simona a Jiří z Českých Budějovic. „Strašně lilo a tak jsme seděli v autě a čekali, až to přejde“, napsala Simona a pokračuje: „Když už se zdálo, že je po dešti a začali jsme vybalovat věci, začaly padat kroupy velké jako hrách. Pár krup mělo dokonce velikost golfového míčku. Museli jsme zalehnout pod karavan, to nás zachránilo. Určitě by nám to mohlo rozbít hlavu“.

Podle Simony se jako zázrakem karavanu ani autu nic nestalo. „Máme na střeše rakev a na přední kapotu hodil manžel krabice s nějakým starým pečivem, které se tady válely. Jinak by byly na kapotě určitě důlky“, popisuje Simona svůj zážitek. Co tedy dělat v situaci, kdy jste v kempu a z nebe se začnou „sypat“ kroupy?

Při cestování karavanem je klíčové sledovat předpověď počasí a důkladně se připravit na možné nepříznivé podmínky. Zkontrolujte, jaké jsou očekávané povětrnostní podmínky v oblasti, do které se chystáte, a připravte si odpovídající vybavení. Mějte na paměti, že počasí se může rychle změnit, a proto je důležité být připraven na všechny situace.

Pokud spíte ve stanu v kempu, je zajištění stanu klíčové pro maximální ochranu. Zvolte kvalitní stan, který je odolný vůči větru a dešti. Před odjezdem od stanu, třeba na výlet, si stan pečlivě zkontrolujte, zda jsou všechny šňůry a kolíky správně upevněné. Ujistěte se, že podlážka stanu je kvalitní a nepropustná.

Stavba stanu ve správném směru může pomoci minimalizovat následky silného větru. Před postavením stanu zkuste zjistit směr, ze kterého bude foukat nejsilnější vítr, a postavte stan tak, aby mu co nejméně čelil. Existují aplikace, které s předpokládaným prouděním větru pomohou. Tím snížíte riziko, že by stan mohl být poškozen nebo se třeba převrátil.

Pokud cestujete obytným karavanem, zajistěte, aby byly všechny věci pevně uchycené. Před jízdou zkontrolujte, zda jsou skříňky a zásuvky řádně uzavřené. Pokud budete čelit prudkému brzdění nebo zatáčení, je důležité, aby se věci uvnitř karavanu nehýbaly a nedošlo k poškození nebo úrazu.

Když se blíží bouře s kroupami, je důležité zaujmout bezpečné místo. V obytném karavanu je nejlepší se schovat v karavanu, dokud nepřejde nebezpečí. Pokud jste ve stanu, hledejte přístřeší, které vás ochrání před padajícími kroupami. Může to být například nějaké veřejné místo v kempu nebo nějaká jiná bezpečná konstrukce. Jestli to stihnete, zakryjte střechu a kapotu auta nějakou dekou, matrací, nafukovacím člunem, nebo třeba vrstvami oblečení. Prostě čímkoliv, co by zabránilo poškození.

Vždy je dobré mít pojištění pro váš karavan a cestování. Pojištění vám poskytne finanční zajištění v případě nečekaných událostí, jako jsou poškození karavanu v bouři nebo krádež majetku z karavanu. Zkontrolujte své pojištění a ujistěte se, že máte dostatečnou ochranu. 

Máte nějakou vlastní zkušenost s kroupami při stanování, nebo karavaningu? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.