Dá se v českých kempech levně najíst? Zapomeňte. Kvalita diskutabilní a ceny často vyšší než v restauraci

Občerstvení Máchovo jezero
Foto: Veronika Malá

Dovolená v kempu bývala vždy synonymem pro relativně levné trávení volného času. Jenže tyhle doby jsou asi dávno pryč. Nejen samotné ubytování, ale především stravování totiž výrazně podražilo.


Hned na začátku musíme objektivně přiznat, že kvalita většiny kempů v České republice roste. Ten, kdo nechce pod stan, má k dispozici útulné chatky, přibývá míst pro karavany. Přibývají také kvalitní a čisté umývárny, kuchyňky, prostory pro společenské vyžití. Hřiště pro volejbal, fotbal, nebo plážový tenis také již dnes není ničím výjimečným. V mnoha kempech je zdarma wi-fi, za poplatek potom třeba prádelny, půjčovny sportovního náčiní, někde se dokonce pořádají hudební festivaly, které jsou pro návštěvníky zdarma. Minulý víkend to byl například Zdarmafest u Máchova jezera.

Vyrazila jsem na víkend do jednoho kempu ve středních Čechách. Ubytování ve vlastním stanu pro dva dospělé, dvě děti a auto za 1000,-Kč na noc bylo super. Ale smažený sýr bez hranolek za 190,-Kč bylo tedy velké překvapení
Monika P.; Kolín

Zlepšuje se i stravování. V těch největších a nejznámějších kempech bývají restaurace s velkým výběrem jídel, často se už myslí i na vegetariány. Jestli se ale kempy v oblasti ubytování a služeb zlepšují, právě stravování bývá často jejich Achillovou patou. Stravovat se v některých českých kempech totiž často není nic, co by stálo za zapamatování. Tučné klobásy, mastné langoše, bramboráky, nebo ještě mastnější hranolky a smažený sýr. Hranolky polít kečupem, nebo tatarkou, a vše zapít pivem, případně kofolou z kelímku.

Nic proti gustu. Kdo to má rád, přijde si na své. Ceny za taková jídla už ale asi potěší málokoho. Výjimkou totiž není klobása s chlebem a hořčicí na papírovém tácku za 160,-Kč, samotný bramborák za 90,-Kč, nebo například 10dkg rožněné šunky za 75,-Kč (cena za 1 kg tedy 750,-Kč). Pivo se dá pořídit od cca 50,-Kč výše, limonáda v kelímku bývá o pár korun levnější. Největší byznys je potom asi bramborová spirála, která se například na nedávném festivalu Benátská prodávala za 65 korun. Upřímně – prodat jednu bramboru za 65 korun zasluhuje svým způsobem obdiv. A že se jich prodalo…

Ceny jídel v některých kempech tak dorovnávají ceny v restauracích, ačkoliv kultura stolování je velmi rozdílná. Je přeci jen velký rozdíl dát si smažený sýr na papírovém tácku a obletován vosami ho ukusovat v podřepu na pláži, než si to samé jídlo dát za téměř stejnou cenu v restauraci z talíře a na stole s ubrusem.

Máte nějaké zkušenosti se stravováním v kempech? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.