Češi na dovolené. Díl č. 2 – Za ručník na lehátku padla pokuta 100 eur

Pláž na Sardinii
Foto: Daniel Kadlec

Pohodit si ručník na lehátko a odejít třeba na oběd, nebo večeři. Upřímně, koho to někdy na pláži k něčemu podobnému nesvádělo. Ale pozor. V některých destinacích za to hrozí docela tučné pokuty


Rezerva lehátka

Kdo byl někdy na veřejné pláži v podstatě jakékoliv destinaci, jistě si všiml, že na velké části lehátek leží různé ručníky, ale jejich majitelé nikde. Jistě, často je to proto, protože se zrovna koupají v moři, ale velmi často je to také proto, protože majitel ručníku si takto chce, alespoň dočasně, lehátko "přivlastnit".

Na Sardinii mi v hotelu řekli, že za ručník na lehátku mohu dostat pokutu až 100 eur
Jana Petřík Novotná; čtenářka webu CestyAvylety.cz

Na uzavřených hotelových plážích, nebo tam, kde se za lehátko a slunečník platí poplatek, to je v pořádku. Kdo si lehátko zaplatil, ten ho má. Ovšem na plážích, kde se za lehátka neplatí, to většinou povoleno nebývá. Velká část turistů, včetně těch českých, však na podobná pravidla nedbá. Mnohdy to projde, ale ozvali se nám i čtenáři, kteří byli za podobné jednání vystaveni pokutě.

Pokuta na Sardinii

Například Jana Petřík Novotná, která se na jihu Sardinie s podobnou situací setkala. „Byli jsme s manželem týden na jihu Sardinie u Villasimius. Nechtěli jsme platit 10 eur denně za lehátko, takže jsme byli na pláži, kde byla volná lehátka. Ale na hotelu nám řekli, že si musíme dávat pozor, abychom na lehátku nenechali ručníky přes oběd, nebo dokonce přes noc. Prý je za to pokuta až 100 eur. Nevím ale, jestli si nevymýšlel. Německy hovořící turisté tam měli ručníky pohozené snad celý týden. Ale riskovat jsme to nechtěli. Tím spíše, když nám jeden český turista řekl, že tam skutečně nějací manželé takovou pokutu dostali. Ale prý si za to mohli sami. Předem je nějaký plavčík varoval a druhý den si tam ručníky stejně nechali,“ napsala nám Jana.

Situaci ze Sardinie potvrzuje i další český turista, který se s něčím podobným setkal v Chorvatsku v letovisku Novi Vinodolski u Rijeky: „Byli jsme upozorněni, že když si necháme přes noc ručníky na lehátku, můžeme dostat pokutu až 150 eur. Nemyslím si ale, že to kdy někdo platil. Skoro každé druhé lehátko tam mělo totiž tzv. „ručníkovou rezervaci“. Ale radši jsme to nedělali. Za 150 eur jsme popíjeli vínečko celý týden. A to byla mnohem rozumnější útrata,“ napsal nám čtenář, který se do mailu podepsal jako J.S.

Přečtěte si: Češi na dovolené - díl č.1

Setkali jste se někdy s pokutou za „ručníkovou rezervaci“? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.