Bizarní reklamace v cestovním ruchu: Vosy, medúzy a plameňáci pod vodou

Cestovní pas ČR
Foto: Daniel Kadlec

Reklamovat špatné jídlo, zelenou vodu v bazénu, nebo nefunkční klimatizaci není ve světě cestovek nic neobvyklého. Ale reklamovat málo slanou vodu, nebo třeba hlavu plameňáka pod vodou, to je hodně kuriózní. Přesto se to děje.


V cestovním ruchu se, stejně jako v jiných oblastech, občas stane něco, co nevyjde podle plánu. Klient může dostat špatný pokoj, jídlo nemusí splňovat jeho očekávání, nebo se mohou objevit problémy s vybavením, jako je třeba nefunkční klimatizace či výtah. Tyto situace jsou běžnými důvody reklamací, se kterými se cestovní kanceláře často setkávají. Někdy však přicházejí reklamace, které zůstávají nadmíru bizarní. Na některé z nich nás upozornila bývalá ředitelka menší cestovní kanceláře specializující se na destinace v jižní Evropě.

Vosy v hotelovém pokoji

Jednou z neobvyklých reklamací byla například stížnost manželského páru s pětiletým synem, kterého na hotelovém pokoji poštípala vosa. Podle rodičů měl hotel zajistit dostatek prostředků na odpuzování hmyzu, a tudíž nesl odpovědnost za to, že jejich malý syn byl bodnut včelím žihadlem. Mladí rodiče tvrdili, že se kvůli situaci museli starat o dítě nad rámec běžné péče a tím přišli o radost z dovolené. Tato reklamace uznána nebyla.

Medúzy ohrožují dovolenou

Jiný klient si naopak údajně stěžoval na velké množství medúz v moři a požadoval slevu z ceny zájezdu. Tvrdil, že ho medúzy ohrožují na životě a znemožňují mu tak naplno si užívat dovolenou. Zvláštností této reklamace byla fotodokumentace, kterou klient předkládal jako důkaz. Fotografie ukazovaly pláž plnou koupajících se lidí, zatímco medúzy byly méně patrné. Ani v tomto případě klient se svojí reklamací neuspěl.

Plameňáci na Sardinii

Nejzvláštnější reklamace však přišla od klientky, která si vybrala dovolenou na Sardinii. Pobyt měla zajištěn v hotelu nedaleko pláže Porto Giunco na jihu ostrova u města Cagliari. Tato pláž je známá nejen svoji čistotou a téměř bílým pískem, ale hlavně svojí blízkostí k mělké laguně, která je jedním z mála míst na Sardinii, kde lze pozorovat plameňáky. Klientka však podala stížnost, že plameňáci mají hlavy neustále pod vodou a nemohla je tedy dobře vyfotografovat. Jakkoliv se tato reklamace zdála jako vtip, byla ze strany klienty myšlena vážně. Uznána však nebyla.

Jak reklamovat dovolenou

Reklamace v cestovním ruchu mohou být velmi různorodé a někdy až bizarní. Cestovní kanceláře se snaží řešit všechny námitky svých zákazníků co nejlépe, aby udržely svoji reputaci a spokojenost klientů. I když některé stížnosti mohou působit neobvykle, berou je cestovní kanceláře vážně a hledají vhodné řešení pro každou situaci. Vždy je ale potřeba, aby reklamující skutečně prokázal, že předmět reklamace je opravdu relevantní. K reklamaci je proto vždy předložit například fotografie, svědectví ostatních rekreantů, lékařské zprávy, záznamy o požadavku na nápravu (například u vedení hotelu, nebo delegáta cestovky) a další. Reklamace rozpáleného písku, pomalu schnoucích plavek na balkóně, málo naháčů na nudistické pláži, nebo přílišnou vůni jasmínu, určitě nepodávejte.

Reklamovali jste někdy zájezd s cestovní kanceláří? S jakým výsledkem? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.