Už vás nebaví tradiční dovolenkové destinace? Zkuste Omán. Z Prahy jste v orientálním ráji za pouhých 7 hodin

Foto: iStock

Orientální i moderní architektura, hory, pláže a nádherné oázy, Muscat je další novou destinací, kterou Češi mohou prozkoumat během letošní zimní sezóny. Přímé charterové lety Čedoku zamíří poprvé z Letiště Václava Havla Praha do hlavního města Ománu od 24. října 2022.


Klienti poletí na palubách letadel typu Boeing 737 MAX letecké společnosti Smartwings s odlety naplánovanými každé pondělí až do konce března příštího roku. Zájemci si tak mohou naplánovat dovolenou ve stále populárnější zemi a užít si lokální památky, tržiště a služby luxusních hotelů na pobřeží Ománského zálivu.

Pokračujeme v rozšiřování nabídky našich destinací na českém trhu a dlouhodobě chceme Čechům představovat nová místa a inspirovat je k cestování i dalším zážitkům. Ve spolupráci se Smartwings proto od začátku zimního letového řádu spustíme spojení do Muscatu, který je moderní metropolí, kde zároveň vznikají nové hotely, a který láká mimo jiné na zajímavé památky a architekturu. Omán od října doplní portfolio našich dálkových destinací na přímých letech z Prahy,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku. 

Omán letecky z Prahy

Do hlavního města Ománu budou lety z pražského letiště v letadlech Smartwings pro 189 cestujících trvat necelých sedm hodin. Během cesty se mohou klienti na palubě těšit na občerstvení i nealkoholické nápoje zdarma. Čedok do své nabídky zařadil luxusní čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely mezinárodních řetězců, které lákají zejména na své kvalitní služby, bazény, wellness, interiéry, sportovní aktivity a skvělé jídlo v rámci různých typů stravování. Zážitkem může být také možnost potápění v Ománském zálivu a pokoje s výhledem na okolní hory i moře. Ceny zájezdů do Muscatu u týdenní dovolené s all inclusive startují od 23.590 Kč na osobu, rezervovat půjdou pobyty také na dva týdny. Přímo na místě bude mít Čedok svého českého delegáta. 

Co vidět v Muscatu

V hlavním městě Ománu stojí jednoznačně za návštěvu Mešita sultána Kábúse z bílého mramoru až pro dvacet tisíc věřících, Královská opera, která je předním místem umění a kultury, palác sultána Qasr Al Alam či středověké pevnosti Jalali a Mirani z 16. století. Za nákupem suvenýrů i koření turisté míří na tradiční souk Muttrah či tržiště v Matře. 

Poznat ten pravý Omán s vůní kadidla a chutí místních datlí mohou Češi i během poznávacích zájezdů. Okruh po zemi Blízkého východu obsahuje jak návštěvu Muscatu, tak i hlavní lákadlo oázu Wadi Shab, kde se nachází úchvatná příroda mezi říčními kaňony. Jeden z  výletů zavede cestovatele i do Wahibské poušti se stometrovými dunami a unikátním ekosystémem. Nejnavštěvovanější oázou s přírodními jezírky je pak Wadi Bani Khalid. 

 

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.