Cestujeme s Peugeotem – Trochu jsme se báli, ale poslední ručně poháněný říční přívoz byl pro hybridní Peugeot výzvou

Foto: Daniel Kadlec

Nadryby - malá vesnička na Rokycansku, ve které žije necelých 140 obyvatel. Slyšel o ní asi málokdo. Přesto se tahle vesnička na břehu Berounky pyšní českým, a možná i evropským unikátem, který byste rozhodně měli vidět.


Jsou tady volné sváteční dny, a tak možná mnozí přemýšlíte nad tím, kam vyrazit s dětmi na výlet. My bychom dnes pro vás měli, v rámci našich toulek s Peugeotem po České republice, hodně zajímavý tip. Jenom hodinku a půl od Prahy se totiž můžete podívat do vesničky, odkud pocházeli rodiče zakladatele největší světové sítě s hamburgery, následně se i s autem nechat převézt pravděpodobně jediným, ručně poháněným přívozem přes řeku v Česku, a pokračovat do zajímavě koncipované zoologické zahrady nedaleko od Plzně. Nasedat, jedeme…

Foto: Daniel KadlecNa výlet jsme tentokrát vyrazili hybridním Peugeotem 408 a byli jsme moc zvědaví, jak na tom bude auto se spotřebou a také s pohodlím pro celou rodinu. Venkovní teplota totiž překračovala 30 stupňů Celsia, což není dobré ani pro posádku, ani pro baterie vozu. Po chvilce však bylo v autě příjemných 22 stupňů a my se po dálnici D5 blížili k vesnici s názvem Stupno. Nachází se nedaleko Rokycan a nebyla by vůbec ničím zajímavá, kdyby se v ní nenarodili rodiče zakladatele sítě McDonald´s, Raymonda „Raye“ Alberta Kroce. Bohužel, žádný speciální „mekáč“ ale ve vesnici nečekejte. Pamětní desku však na zdi místní prodejny potravin najdete.

Foto: Daniel KadlecZe Stupna vyrazíte přes vesnici Křiše do Nadryb, kde se necháte převézt přes řeku Berounku pravděpodobně posledním ručně poháněným přívozem v Česku. Při vyjíždění z prámu dejte pozor. Nejen na spodek předního nárazníku, ale také na to, abyste u auta se zadním pohonem prudce nepřidali plyn. To by vám přívoz „ujel pod zadkem“. Za auto zaplatíte 60 korun a za jednu osobu potom desetikorunu. My se ještě přimlouváme za spropitné pro převozníka. Tlačit bidlem prám s naloženým autem je opravdu docela dřina.

Jakmile se pokocháte skutečně unikátní atrakcí a dostanete se přes řeku, zadejte si do navigace městečko Plasy. Je to cca 20 kilometrů a za necelou půlhodinku tak budete parkovat na parkovišti před vchodem do místní zoo. Sympatické je, že na parkovišti jsou dvě dobíjecí stanice, takže zatímco jsme se procházeli po zoo, náš Peugeot se dobil na maximum. Zoo je zajímavě koncipovaná. Dětem se bude určitě líbit. Tím spíše, když lze procházku mezi zvířaty spojit s minigolfem.

Na oběd se potom můžete zastavit v Knížecím pivovaru. Nejen, že tam mají skvělé pivní speciály, ale také parádní kachničku, svíčkovou, nebo žebra. A obsluha zaslouží jedničku s hvězdičkou. Ale pozor, po kachničce a pivečku za volant rozhodně nesedejte. Cestou k autu si proto můžete dát skvělou zmrzlinu a po krátké procházce vyrazit zpátky do Prahy.

Nám se výlet náramně líbil. Díky hybridnímu pohonu jsme se se spotřebou dostali na 3,9 litrů benzínu. I když bylo venku opravdu horko a v autě byla kožená sedadla, klimatizace fungovala skvěle a po dvou minutách už bylo v autě báječně. Tím spíše, když si lze u obou předních sedadel vybrat některý z masážních programů. To se potom řídí jedna báseň. Uvítali bychom ale pořádně velkou klimatizovanou přihrádku na nápoje, nebo třeba ovoce, které jsme si s sebou vezli. I přes tuhle drobnou výtku je ale Peugeot na podobné výlety jako stvořený.

Kam bychom měli vyrazit příště? Máte pro nás nějaký tip? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Cestujeme s Peugeotem – Trochu jsme se báli, ale poslední ručně poháněný říční přívoz byl pro hybridní Peugeot výzvou

Daniel Kadlec

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.