„Letos všichni nadávali na Chorvatsko, tak jsme vyrazili do Polska a příště jedeme zas,“ říká pár z Prahy

Polsko pláž
Foto: Jitka a Honza

Původně chtěli vyrazit do Chorvatska. Ještě nikdy tam nebyli a na začátku roku to proto byla jasná volba. Pak ale začali číst, že je tam draho a že Češi už nemají v Chorvatsku tak výsadní postavení, jak tomu bývalo. Změnili proto plány a vyrazili do Polska.


Honza s Jitkou spolu chodí už skoro deset let a docela dost toho procestovali. Byli v Thajsku, v USA, Dubaji i na řeckých ostrovech. Vždy vyráželi mimo turistickou sezónu a vždy pouze letecky. Jenže letos si pořídili pejska a tak se rozhodli, že na dovolenou vyrazí autem, aby si ho mohli vzít s sebou. No, a když jede Čech autem k moři, bývá to většinou do Chorvatska.

Romantická večeře na ostrově

Honza s Jitkou to měli vymyšlené podobně. Na internetu studovali, kam vyrazit a zalíbil se jim Biograd na Moru. Biograd je malé přístavní městečko necelých 30 kilometrů od Zadaru. „Líbilo se nám, že lze trajektem zajet do vesničky Tkon na ostrově Pašma,“, říká Jitka a pokračuje: „Máme rádi ryby, tak jsme si na ostrově vysnili takovou romantickou večeři. A třeba ne jednu.“

Ubytování se psem u moře

Foto: Jitka a HonzaJenže představy jsou jedna věc a realita druhá. Na Bookingu sice našli hezké ubytování, ale cena za apartmán ani na začátku září neklesala pod 100 euro za noc. „Ještě pro ně nekončí sezóna, navíc jsme hledali ubytování, kam můžeme přijet i se psem, a to cenu pravděpodobně zvedalo,“ přibližuje Honza. Chtěli jet na deset až 12 dní a dát tisíc euro jen za ubytování se jim zdálo hodně. „Na internetu se to navíc hemžilo zprávami, jak je letos v Chorvatsku draho a že tam o Čechy moc nestojí, takže jsme změnili plány a vyrazili do Polska,“ vysvětluje Jitka důvody změny dovolenkové destinace.“

Prázdné pláže v Mielnu

Foto: Jitka a HonzaPodle obou to stálo za to. Vyrazili totiž do okolí městečka Mielno, které si cestovatelé pochvalují pro svoji osobitou atmosféru, nekonečně dlouhé pláže a minimum turistů. Přes Německo se do Mielna dostanete za nějakých osm až devět hodin jízdy, takže ráno můžete pohodlně v Praze vstát, dát si ranní kávičku, a tu odpolední už v nějaké kavárničce u pláže. Mielno má ale ještě jednu zajímavost. Je totiž obklopeno jak slanou vodou z moře, tak i tou sladkou z velkého sladkovodního jezera na jihu.

Balt není Jadran

Podle Honzy a Jitky je však potřeba počítat s tím, že je zde větrno a voda v moři rozhodně nedosahuje teplot Jadranu. „My nejsme zrovna plážoví povaleči, takže nám vůbec nevadilo, že je u moře větrno a voda není tak teplá jako Jadran. Naopak, líbilo se nám, že na pláže můžeme i s pejskem a že na pláži skoro nikdo není. To bychom v Chorvatsku určitě nezažili." A pejskovi se prý na plážích líbilo asi úplně nejvíc.

Levné potraviny v Polsku jsou realita

Jitka si také pochvalovala ceny v místních obchodech: “Obědy jsme si vařili v bytě, který jsme si pronajali přes Airbnb. Neznám zpaměti ceny v českých obchodech, ale pocitově jsem v Polsku za obdobné potraviny utratila přibližně o 30 procent méně, než u nás,“ říká Jitka a Honza ji doplňuje: "Večeře v místních hospůdkách taky nebyly nijak předražené. Prostě super dovolená a příště tam jedeme zase,“ uzavírá.

Máte vlastní zkušenost s dovolenou v Polsku? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.