„Hrůza, jezdím do Chorvatska celých 30 let, ale letos to bylo rozhodně naposledy!“

Foto: Unsplash (ilustrační)

Češi Chorvatsko milují. Letos se ale mnoho z nich vrací zpět do vlasti s rozporuplnými pocity. Na vině jsou nejen vyšší ceny, ale údajně také problémy s čistotou některých pláží a jindy průzračného moře.


Chorvatsko bylo pro Čechy vždy sázkou na jistotu. Milí lidé, přijatelné ceny, krásné pláže a průzračné moře. Po letech „covidového lockdownu“ tak mnoho turistů z Česka vyrazilo během letních prázdnin do Chorvatska s vidinou skvěle strávené dovolené. Drtivá většina z nich se vrátila zpět do vlasti s krásnými zážitky a těší se, kdy zase k Jadranu vyrazí. Vrací se ale i turisté, kteří spokojeni nebyli. Na vině jsou prý vysoké ceny a údajně také problematická čistota některých pláží.

Skoro 30 let jezdíme k našim přátelům do Rogoznice. Letos jsme tam ale byli asi naposledy. Tak špinavé pláže jsem tam snad ještě neviděla
Jitka S.; Ostrava

Se svými zážitky se nám svěřila paní Jitka S. z Ostravy (redakce zná plné jméno dopisovatelky), která strávila druhou polovinu července v dalmátské Rogoznici. Jitka s rodinou jezdí do Rogoznice plných 30 let, přičemž posledních 25 let tráví svoji dovolenou stále u stejné rodiny. „Jsou to dnes již naši rodinní přátelé, dáváme si dárky k narozeninám, navštěvujeme se i mimo letní prázdniny. Milujeme to tam, ale letos to bylo přeci jen poněkud jiné“, řekla nám při telefonickém rozhovoru Jitka. A co se Jitce letos na dovolené nelíbilo?

Ceny rostou. Bylo to tak vlastně každý rok, ale letos to bylo opravdu překvapení. Ale co, tak jsme si místo pěti večeří v konobě dopřáli tři. To by nevadilo“, přibližuje Jitka situaci v Rogoznici. Vadilo ji něco úplně jiného. Něco, s čím se doposud na místních plážích nesetkala. „Vždycky jsme tam obdivovali průzračné moře a krásně čisté pláže, jenže letos to turisté už trochu přehnali,“ říká Jitka. Podle ní byly na pláži ve velkém množství nedopalky od cigaret, prázdné PET láhve, různé obaly od jídla i opalovacích krémů.

Domluvili jsme se s našimi přáteli z Rogoznice a příští prázdniny vyrazíme společně na Sardinii. Mělo by tam být stejně draho jako v Dalmácii a moře je tam fantastické“, říká Jitka, která zároveň věří, že se do Chorvatska s rodinou ještě vrátí. „Dáme tomu teď ale asi několik sezón čas“, uzavírá.

Byli jste letos v Chorvatsku? Snížila se podle vás kvalita čistoty moře a místních pláží? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.cryptonews.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.