Dovolená na Sardinii bude zase o trochu dražší. Sardinie totiž začíná vybírat poplatky za vstup na pláže

Foto: Daniel Kadlec

Některým plážím na Sardinii se přezdívá „Evropský karibik“. Zářivě bílý písek, tyrkysové moře a leckdy nikde ani živáčka. Tuhle nádheru si chtějí Sardové uchránit před masovým turismem, proto se za návštěvu těch nejkrásnějších pláží bude platit.


Kdo byl někdy na Sardinii, dá nám jistě za pravdu, že některé místní pláže mohou aspirovat na ty nejkrásnější na světě. Je těžké vybrat ty úplně nejkrásnější, ale na jihu to může být třeba pláž La Maddalena, na severozápadě například pláž Pelosa, která se nachází v zálivu Asinara, na východě to potom mohou být krásné pláže Gabbiani, Goloritzé nebo třeba Cala Mariolu. Všude najdete průzračné moře, bílý písek, spoustu zeleně a také relativní klid.

Sardové ale moc dobře vědí, jaké krásy se na jejich ostrově nabízejí. A vždy si uměli nechat za návštěvu ostrova zaplatit. Hotely tady nepatří zrovna k nejlevnějším, ceny v dobrých restauracích jakbysmet. Zkuste si třeba v neobyčejném hotelu v městečku Porto Cervo dát obyčejné espreso a hned budete chudší o 35 euro. Za tu cenu ale budete moci z terasy hotelové kavárny sledovat projíždějící Bentley, Ferrari, Lamborghini, a když budete mít štěstí, tak třeba také Bugatti Veyron. Porto Cervo je totiž takové místní Monaco.

A právě za vstup na pláže Cala Brigantina a Cala Coticcio, které se nacházejí na ostrově Caprera, je nutné od letošního roku zaplatit poplatek ve výši 3 eura. Navíc se denně dostane na pláž pouze 60 návštěvníků, takže jde skutečně o exkluzivní místo ke koupání a slunění. Sardinské úřady vysvětlují poplatek nutností chránit místní křehký ekosystém, neboť obě pláže jsou součástí souostroví Maddalena, resp. okolního národního parku.

Poplatky za vstup na pláž ale nejsou nic, co by mělo cestovatele překvapit. V různých podobách se s nimi lze setkat prakticky ve všech prázdninových destinacích. Někde jde skutečně o poplatek za vstup, jinde jde zase o platby za lehátko nebo za slunečník. A tři eura zase nejsou až tak moc. Stačí to porovnat například s desetieurovými poplatky na některých chorvatských nebo řeckých plážích, které se s krásou těch sardinských nemohou vůbec porovnávat.

Navštívili jste Sardinii? Kde se vám líbilo více? Na severu nebo na jihu? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.