Děkuji zemědělcům v traktorech. Jezděte do Prahy častěji

Praha, Průmyslová ulice
Foto: Daniel Kadlec

Takhle rychle jsem se do práce ještě nikdy nedostal. Žádný dopravní kolaps se v Praze nekonal. Naopak. Díky protestům zemědělců byla Praha průjezdná jako snad ještě nikdy.


Včerejší protestní akce zemědělců byla velkým tématem především pro obyvatele Prahy. Celý víkend tak mnozí řešili, jak pojedou v pondělí do práce, proč magistrát neosadil silnice značkami „Zákaz vjezdu traktorů“, nebo o co zemědělcům vlastně jde, když se jich velká část od této formy protestu distancovala. Každopádně, černé scénáře ohledně dopravního kolapsu se nenaplnily.

Volno jako za covidu

Alespoň tedy ne v širším centru a na okrajích Prahy. Jezdím do práce z Černého Mostu přes Průmyslovou ulici a Hostivař na Žižkov. Takhle prázdnou Průmyslovou ulici jsem ale v čase kolem deváté hodiny ranní viděl snad jenom během covidové pandemie. Většina návštěvníků Prahy, a také jejích obyvatel, totiž pravděpodobně nechala auto doma a zvolili cestu do práce a do školy s využitím MHD. A ono to šlo.

Dobrá práce policie

Vše je ovšem jenom dílem náhody a pravděpodobně i špatné organizace protestujících. Traktoru pravděpodobně nepřijelo tolik, kolik se asi očekávalo, a také policie odvedla dobrou práci. Při sledování dopravního zpravodajství a navigace jsem nevěřil svým očím. Všechny trasy z Černého Mostu na Žižkov byly modré a predikovaly časy, jakých jsem nikdy nedosáhl. Kéž by Praha byla takhle průjezdná každý den.

MHD jako skvělá volba

Po příjezdu do kanceláře mi podobné zážitky sdělovali i ostatní kolegové. Jeden jezdí z Nových Butovic, další ze Smíchova, dvě kolegyně potom z Vršovic. Ovšem ty velmi často chodí pěšky, mají to kousek. Pro mě z celé situace vyplývají dva zajímavé závěry. Ten první spočívá v tom, že když se během víkendové mediální „masáže“ do lidí „nahustí“ informace, že Praha bude neprůjezdná, skutečně je to od nasednutí do auta a cestování po Praze odradí. Tím druhým závěrem je potom fakt, že pražská MHD funguje skutečně skvěle, protože lidé nezůstávali doma, jak jim bylo doporučeno. Všechny obchody, úřady i benzínová pumpa fungovaly. Lidé se prostě do práce dopravili metrem a tramvají. Město se nadýchlo. Sice to kazilo pár čoudících traktorů, ale za mě to stálo za to.

Hoši, děkujem...

Takže páni zemědělci, jezděte častěji. Stačí deset traktorů a Praha bude volná. My Pražané vám za vaši skvěle zvládnutou pondělní akci děkujeme.

Jak hodnotíte včerejší protestní akci zemědělců? Napište nám do diskuze

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.