Babí léto vrcholí. Správný čas vyrazit se Subaru XV na výlet. Třeba do Jizerských hor

Subaru XV
Foto: Subaru

Letošní babí léto přeje všem milovníkům přírody a víkendových výletů. My jsme tentokrát s modelem Subaru XV vyrazili do Jizerských hor podívat se na dochované objekty československého opevnění z let 1936 – 1938.


Do Jizerských hor jezdí většina návštěvníků na všeobecně známá místa. Třeba do okolí chaty Jizerka, kolem které se běží známá Jizerská padesátka, na horu Smrk s rozhlednou, nebo třeba na provalenou přehradu v Desné. Jenže Jizerské hory mají i jiné zajímavosti. Například soustavu několika desítek objektů, které byly vystavěny v letech 1936 – 1938 jako součást opevnění. My jsme se zapůjčeným Subaru XV na takový výlet vyrazili. Zajímalo nás totiž, co lze v Muzeu lehkého opevnění Na pomezí vidět. V tomto článku se ale budeme věnovat spíše autu, které nás do Jizerek dovezlo. Za nás to je totiž nedoceněný rodinný vůz, na podobné výlety jako stvořený. O tom, co jsme viděli v Muzeu opevnění pak napíšeme samostatný článek. Stálo to totiž za to.

I cesta je cíl

Foto: SubaruZ Prahy jste v Jizerských horách za necelé dvě hodinky. Ale věřte nám, že ani výrazně delší cesta vás v Subaru neunaví a nebude nudit. Jakkoliv se na první pohled může zdát, že interiér modelu XV už není zrovna „in“, opak je pravdou. Nic zbytečně neruší, vše najdete tam, kde to očekáváte a hlavně – z interiéru nezmizela fyzická tlačítka. Pro někoho je možná fajn ovládat všechny funkce v autě jako mobil nebo tablet, nám ale vyhovují klasické „čudlíky“. Ty bohužel ze současných aut mizí a řidič se tak mnohdy místo na řízení musí soustředit na to, kde se v menu nachází třeba ovládání klimatizace nebo přepnutí rádia na externí zdroj hudby.

Příjemný interiér

Látkové čalounění sedaček působí v interiéru velice útulně a v kombinaci s oranžovým prošíváním i poměrně svěže. Kombinace tří displejů je pro současné vozy Subaru typická a jakmile rozklíčujete jednotlivé funkce a zobrazení, budete s tímto systémem spokojeni. Všechny důležité informace jsou k dispozici bez toho, že byste museli nějak složitě lovit v menu.

Základní motorizace neurazí

Foto: SubaruPod kapotou jsme měli základní motor 1,6 s výkonem 114 koní. Na první pohled žádná raketa, ale pro běžné ježdění po městě a na víkendové výlety je to naprosto dostačující. Kdo však potřebuje auto na polykání desítek tisíc dálničních kilometrů ročně, zvolí pravděpodobně silnější dvoulitr s výkonem 150 koní. My byli se slabší verzí naprosto spokojeni. A to jak s dostatkem dynamiky, chodem automatické převodovky, tak i se spotřebou. Tu jsme bez problému udrželi na hranici osmi litrů na sto kilometrů.

Ideální auto na výlety

Foto: SubaruJak se nám nakonec u předválečných bunkrů líbilo, co nás na Subaru XV překvapilo a jak se nám podařilo vyjet z podmáčené louky, to si přečtete na našem webu už za týden. Už teď ale můžete navštívit některého z dealerů značky Subaru. Model XV bude totiž zanedlouho nahrazen svým nástupcem a české zastoupení značky má proto pro každého zájemce o vůz individuální nabídku a nějaké ty bonusy. Třeba v podobě sady zimních pneu zdarma. On se totiž závratnou rychlostí blíží měsíc listopad, kdy budeme muset opět přezouvat.

Kam byste nás s „iksvéčkem“ poslali na výlet? Napište nám do diskuze. Když to bude možné, zajedeme se tam podívat a něco o tom napíšeme.

Babí léto vrcholí. Správný čas vyrazit se Subaru XV na výlet. Třeba do Jizerských hor

Subaru

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.