Nejhezčí letiště na světě je v Singapuru

Foto: Unsplash

Singapur je sice jednou z nejmenších asijských zemí, ale má velkou sílu – a nejinak je tomu i na jeho letišti.


Letiště Changi v Singapuru je již od roku 2012 považováno za nejlepší letiště na světě . Proč tomu tak je? Protože na letišti Changi je vždycky něco jiného k vidění, ať už jde o umělecké instalace, motýlí zahrady nebo si cestující mohou dopřát lenošení u střešního bazénu.

Umění a architektura

Singapurské letiště Changi se rozkládá na čtyřech terminálech uspořádaných do tvaru písmene U a je jedním z největších leteckých uzlů v Asii. V roce 2019, než pandemie výrazně omezila leteckou dopravu do Asie a po Asii, prošlo jeho branami více než 68 milionů cestujících.

Klenotem letiště je prostor, který navrhla bostonská kancelář Safdie Architects a nachází se zde nejvyšší krytý vodopád na světě. Ze skleněného stropu padá téměř 10 000 litrů vody za minutu. Kolem něj se nachází Shiseido Forest Valley, terasovitá tropická zahrada s více než 900 stromy a 60 000 keři, které jsou rozmístěny mezi vyvýšenými pěšími stezkami. Zahrady jsou sice krásné v kteroukoli denní dobu (pozor, vodopád začíná téct až po 11. hodině ve všední dny a po 10. hodině o víkendu), ale obzvlášť okouzlující jsou po setmění, kdy stromy osvětlují světelné instalace tokijského uměleckého kolektivu TeamLab a ve 20.00 a 21.00 hodin se vodopád rozzáří světelnou a zvukovou show.

 

Věci, které byste na letišti nikdy nečekali

Letiště Changi má v Terminálu 3 vlastní plnohodnotné kino s plyšovými křesly a neustále se měnícím programem nejnovějších hollywoodských trháků. A co je nejlepší? Je zcela zdarma a otevřeno 24 hodin denně.

Spoustu zábavy si tu najdou i aktivní lidé. V suterénu Terminálu 3 najdete horolezeckou a boulderingovou stěnu, která se tyčí do výšky 24 metrů. Nezapomeňte si také přibalit plaveckou výbavu. Za cenu přibližně 400,- Kč na osobu získáte přístup do střešního bazénu s lehátky v hotelu Aerotel Airport Transit v terminálu 1, kde je vířivka, bar u bazénu a sprchy.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.