Že je v Chorvatsku draho a nepořádek? Není to pravda, tvrdí většina českých turistů

Foto: Pixabay

Jakoby se na internetu s negativními zážitky od Jadranu roztrhl pytel. Češi si stěžují na ceny a nepořádek na plážích. Jenže většina cestovatelů tvrdí, že nárůst cen v Chorvatsku, ani nepořádek na plážích, není tak hrozný.


V letošním roce opět tisícovky českých turistů vyrazily do Chorvatska. Vyrazil tam i náš kolega Marek, který se dokonce odvážil strávit pár nocí v nudistickém kempu. Podle jeho slov šly oproti loňskému roku ceny potravin i ubytování sice nahoru, ale údajně maximálně tak o 25 procent. V kempu, kde se ubytoval, stála v místní samoobsluze například plechovka Staropramenu 14 kun, dvoulitrová láhev coly 20 kun a 1,5 litru vody 10 kun. Pro informaci - kurz koruny vůči chorvatské kuně byl v době psaní článku cca 3,40Kč za jednu kunu.

Jasně, ceny šly v Chorvatsku nahoru, ale zkuste si dát pivo a guláš v nějakém českém kempu. Tam teprve vaše peněženka zapláče
Marek Brunner; Praha

Stravovat se dá pochopitelně i v různých stáncích. Ceny jsou podle Marka i pro Čechy velmi přijatelné. Dražší jsou přirozeně ryby a mořské plody. Kilo ryb na gril stojí v kempu 100 – 150 kun, litr místního vína 35 kun, místní olivový olej 35 kun, kilo broskví také 35 kun a například kilo rajčat potom 15 kun. Že to s cenami potravin nebude v Chorvatsku tak hrozné, potvrzují i mnozí diskutující, kteří se vyjadřují v diskuzích na internetu. „Ceny oproti loňskému roku vůbec nestouply. Na rozdíl od Česka. Zmrzlina, káva, ovoce i zelenina jsou v top sezoně levnější než u nás, a to i na nejnavštěvovanější lokalitě Makarské riviéry“, popisuje svoji zkušenost Miroslav Kozel.

Ani s tou čistotou moře a pláží to pravděpodobně nebude tak hrozné. „Chorvatsko miluji a každý si musí najít místo kde je moře čisté. Pochopitelně by bylo dobré, kdyby se tam víc uklízely nejenom pláže, kde dělají binec turisté, kteří tam vše odhodí, ale i strouhy kolem silnic a další. Jinak myslím, že pořád je tam moře nejčistší, pro nás v dosahu a lidi přátelští“, popisuje svoji zkušenost Marta Minářová. To potvrzuje i náš kolega Marek: „V kempu bylo předpisově čisto. Je ale pravda, že při cestách po pobřeží jsme tu a tam narazili na místa, kde odpadky byly. Ty ale najdete například i u Máchova jezera, nebo na Šumavě. Je to všechno jenom o lidech“, uzavírá Marek.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.cryptonews.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cestyavylety.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.