Pronajímala turistům byt v centru Prahy : „Katastrofa. Už to nikdy neudělám. Stálo mě to majlant..."

Foto: Pixabay

Snaha vydělat na krátkodobých pronájmech se vymstila majitelce bytu v pražských Vršovicích. Škody jdou údajně do stovek tisíc korun, zpátky ale pravděpodobně nic nedostane. Byt teď proto nechá raději prázdný.


Vilma S. z Českých Budějovic získala v rámci dědictví byt 2+kk po svojí matce v pražských Vršovicích. Původně ho chtěla pronajmout na dlouhodobý pronájem, ale odradily jí problémy, které z takového pronájmu mohou plynout. „Musím například umožnit nájemcům zřídit si v mém bytě trvalé bydliště a ani jim nesmím jim zakázat mít v bytě třeba psa. To byly asi hlavní důvody, proč jsem od klasického pronájmu upustila“, říká Vilma. Na doporučení kamarádky se proto spojila s platformou, která nabízí krátkodobé pronájmy turistům a začala byt pronajímat.

Ani v době covidu jsem neměla byt prázdný. Sice za pár korun, ale alespoň na energie to stačilo
Vilma S.; ćeské Budějovice

Během covidu to podle Vilmy nebylo zrovna nejideálnější, ale občasné krátkodobé pronájmy stačily alespoň  na pokrytí nákladů spojených se spotřebou energií. Jakmile se však opět otevřely hranice, a lidé začali cestovat, kalendář objednávek se začal opět plnit. Vilma má ale práci v Českých Budějovicích, takže správu bytu a starost o úklid předala své kamarádce ze střední školy. „No, a to byla právě ta chyba. Spolehla jsem se na to, že to kamarádka bude dělat pořádně“, říká Vilma.

Jenže kamarádka se asi moc nenadřela. Podle Vilmy pouze předala, nebo převzala klíče, vyměnila povlečení a ručníky, a bylo vystaráno. Nezkontrolovala však, zda vše funguje, zda je v bytě veškeré vybavení, ani například stavy elektroměru a vodoměru. A to se ukázalo jako klíčové.

Vilmu kontaktovali turisté z Holandska, že byt neodpovídá popisu, že je v něm nepořádek a nesvítí světlo v koupelně. Ubytovali se tedy jinde a Vilma jim musela pochopitelně vrátit peníze. „O víkendu jsme se jeli s manželem do bytu podívat a málem jsem omdlela“, popisuje situaci Vilma. Podle ní v bytě chyběla televize, staré dřevěné parkety byly poničené od bot, myčka na nádobí neskutečně zapáchala a byla prasklá záchodová mísa.

Největší škodu napáchali klienti na parketách. Byly přes padesát let staré, ale krásné, pravidelně broušené a leštěné. Klienti po nich ale chodili asi v tretrách, nebo co“, líčí smutně Vilma, podle které se celková škoda vyšplhala asi na 130 tisíc korun. Byt sice s manželem opravili, ale nechají ho teď údajně prázdný. Z krátkodobých pronájmů jsou navždy vyléčeni a dlouhodobých pronájmů se bojí. A kamarádka Vilmy? „Naše kamarádství skončilo v podstatě okamžitě. Věřila jsem, že bude dělat to, na čem jsme se domluvily. Peníze si brala, ale byt vůbec nekontrolovala“, uzavírá Vilma.

Máte nějakou zkušenost s pronajímáním bytu? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.