Češi si v Chorvatsku zamilovali nudistické kempy. Musí být však nejen bez plavek, ale také s dostatkem hotovosti

Foto: Marek Brunner

Nudistické kempy v Chorvatsku si u Čechů získávají čím dál tím větší oblibu. Alespoň u těch, co rádi chodí bez plavek. Jen je tam trochu zmatek s platbami. Vzít si kuny, eura, koruny, nebo platební karty?


Chorvatsko je pro Čechy tradiční prázdninovou destinací, takže jsme se rozhodli, že i my vyrazíme k Jaderskému moři. A aby to mělo trochu “šťávu“, domluvili jsme se s partnerkou, že pojedeme pod stan do nudistického kempu. Volba padla na kemp Ulika, který se nachází jenom několik kilometrů severně od Poreče. Z Prahy je to rovných 860 kilometrů, takže když budete mít štěstí, dorazíte na místo za nějakých 10 hodin. 

Rozhodli jsme se, že v kempu zůstaneme celé tři týdny. Cena za stan, auto a dvě osoby činila 5.609 kun, resp. 745 euro. Přepočteno dnešním kurzem to je cca 18.300,-Kč. Ale pozor. Platit v kempu není jen tak. Možnosti plateb v kempu totiž nejsou jednotné a liší se podle provozovny. Například ubytování lze zaplatit kartou, hotově v kunách, případně v eurech. V samoobsluze lze platit kartou, nebo hotově, ale pouze v kunách. Ve stáncích s ovocem a pečivem lze už platit ale pouze hotově v kunách, eura tady neberou. 

Trochu zmatek je i v restauracích. V jedné restauraci lze platit kartou, nebo hotově v kunách i eurech, zatímco v druhé restauraci lze platit jen hotově v kunách, nebo v eurech. V kadeřnictví přijímají pouze hotovost v kunách, nebo v eurech. Stejné je to i v kavárně. Další zrada potom číhá v půjčovně sportovních potřeb. Tam totiž přijímají pouze hotovost v kunách. Budete-li chtít platit za kotvení lodi, opět musíte mít hotovost. Kuny, nebo eura. Plyne z toho jediné – ideální je  mít dostatek hotovosti v kunách. To vás neodmítnou nikde. 

Lepší je přivézt si hotovost z domova, kde dnešní kurz činil 3,27 CZK/HRK. V kempu je sice bankomat, ale aktuální kurz činil 3,64 CZK/HRK. Není to sice nijak dramatický rozdíl, ale je dobré to vědět. A jaké jsou v kempu ceny? Není to žádná „láce“, ale také nic dramatického. Například denní menu pořídíte v restauraci od 75 HRK, točené pivo 0,5l za 28 HRK, 0,3l Coca Coly potom za 15 HRK. Balená voda stojí 10 HRK, ale v kempu je pitná voda, takže kupovat se nemusí. Kdo má rád ryby na grilu, může si objednat čerstvé a sám si je ugrilovat. Kilogram ryb stojí 100 – 150 HRK. 

A jak se chovat v naturistickém kempu? Pochopitelně pohybovat se bez plavek a nepoužívat fotoaparát. Ani ten v mobilu. Jeví se to sice jako samozřejmost, je ale potřeba počítat s tím, že si z dovolené pořídíte rozhodně méně fotek, než kdybyste byli v „normálním“ kempu. Fotit se zde prostě nesmí. A ještě jedna důležitá aktualita. Od 18.7. nejsou na Istrii, z důvodu dlouhotrvajícího sucha, v provozu plážové sprchy ani myčky aut v kempech. Zatímco bez umytého auta se dá žít, sůl z těla si budete muset smýt jen v umývárnách. Trochu nepohodlí, ale zvládnout se to dá. Sociální zařízení, tedy umývárny, sprchy, toalety, mytí nádobí a praní prádla, fungují v kempu bez omezení.  

Navštívili jste již nějaký naturistický kemp? Napište nám do diskuze.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.