Proč se mačkat na pláži v Chorvatsku? Vylidněné pláže najdete dvě hodiny letu z Prahy

Sardinie Is Arutas
Foto: Daniel Kadlec

Sardinie je pro Čechy pořád tak trochu ještě neobjevený ostrov. Přitom tam lze najít vylidněné pláže s bílým pískem a azurově zbarveným mořem. Jen je potřeba vědět, kam se vydat.


Sardinie je nádherný ostrov. Příroda, jídlo, víno, místní obyvatelé, průzračné moře a také nádherné a prázdné pláže. Ano, skutečně prázdné pláže, které si v mnohém nezadají s těmi v karibské oblasti. Když víte, kde hledat, můžete si užít pláž, kde budete jen vy a možná pár místních. Takové lenošení vás nabije energií na hodně dlouho. Sami jsme to vyzkoušeli v provincii Oristano.

Jak se dostat na Sardinii

Na Sardinii můžete vyrazit buď autem, nebo využít leteckého spojení. Při cestě autem je ale potřeba počítat s poplatkem za trajekt z Livorna. Cena lodního lístku se v sezóně může vyšplhat i nad 250 euro za auto, nicméně vezete-li si s sebou například kola, asi vám nic jiného nezbyde. Letecké spojení je relativně levné, v některých obdobích lze sehnat zpáteční letenky i za cenu kolem 1.500,- korun. Létá se na sever do Olbie, na západ ostrova do Alghera, nebo na jih do Cagliari. Nejblíže do Oristana to je z Alghera, z Olbie a Cagliari je Oristano přibližně na půli cesty.

Úchvatné pláže najdete severně od Oristana, kde se nachází také golfové hřiště. Jednou z těch známých pláží je Spiaggia di Is Arenas. Tam moc klidu nenajdete, i když mimo sezónu bude i tato pláž skoro prázdná. Když ale popojedete kousek na jih, směrem k Faro di Capo Mannu, což je velmi pěkný výběžek s majákem, narazíte na pláž Spiaggia Sa Mesa Longa. Nepříliš široká pláž s jemným bílým pískem nabídne skutečný klid a pohodlný vstup do azurově zbarveného moře.

Pojedete-li autem, můžete vyrazit dále na jih na Torre Vecchia, nebo Torre di San Marco. Naskytne se vám úžasný výhled nejen na starou polozbořenou strážní věž, ale také na krásně zbarvené moře. Všude kolem je poměrně dost zeleně a oblast tak působí opravdu velmi uklidňujícím dojmem. Stačí položit deku, otevřít lahvinku dobrého Vermentina a uvidíte, že se zde dá strávit klidně celý den. A ještě jedna zajímavost – na své si zde přijdou i milovníci geocachingu. Věž totiž ukrývá vtipně ukrytou „kešku“.

Ubytování na Sardinii

Možností k ubytování je v okolí Oristana poměrně dost. Myslete jenom na to, že v turistické sezoně bývají hotely poměrně drahé a navíc vyprodané dlouho dopředu. Zajímavou alternativou je ubytování v soukromí, které se nabízí na mnoha místech. Zapomeňte ale na Booking nebo Airbnb. Sardové si prostě na dveře pověsí cedulku s nápisem Agriturismo nebo Appartamento. Stačí zaklepat a domluvit se.

Kam na dovolenou? Jak si zařídit víza? Kde najít levné ubytování? Jak si koupit levné letenky? Jak zaplatit dálniční mýto? To vše a ještě mnohem více zjistíte na našem webu Cesty a výlety

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.testyojetin.cz 

www.cartrax.cz

 


CestyAvylety.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Provozovatelem webu www.cestyavylety.cz je CarTrax, s.r.o., IČO: 10827226 se sídlem Praha 1, Rybná 716/24. Obsah internetových stránek www.cestyavylety.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2022 Cestyavylety.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.